Для ОСББ Сєвєродонецька у міській ВЦА презентовано Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

22-03-2021

19 березня Сєвєродонецькою міською військово-цивільною адміністрацією для голів ОСББ була презентована Програма підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ, асоціацій ОСББ) у м. Сєвєродонецьк «Формування відповідального власника житла» на 2021 рік та Програма «Тепла оселя» на 2021-2023 роки щодо відшкодування з місцевого бюджету відсотків за кредитами, залученими об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків Сєвєродонецької громади, яка бере участь у програмах державної установи «Фонд енергоефективності», зокрема у програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

Керівник Сєвєродонецької МВЦА Олександр Стрюк зазначив: «Ми починаємо з вами черговий сезон співпраці у 2021 році. Програми підтримки ОСББ виносяться на ваш розгляд. Впевнений, що ми дійдемо згоди і будемо реалізовувати ті започаткування, які пропонуються».

В.о. заступника керівника Сєвєродонецької МВЦА Олег Кузьмінов наголосив, що у представників ОСББ є можливість внести зміни до програми, при цьому будуть враховуватися досвід управління ОСББ. Запропоновані зміни будуть обговорюватися, можливі наслідки будуть аналізуватися.

Олег Кузьмінов додав, що діалог відкритий: «Комунікація буде здійснюватися через керівника КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» Романа Красюка, як раніше це було при Ресурсному центрі, тільки більш розширено. Ще створено громадську організацію, до якої увійшли ті управителі, які володіють найбільш позитивним і ефективним досвідом. Я вдячний тому, що керівник ВЦА Олександр Стрюк підтримав співпрацю влади та ОСББ. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!»

Керівник КП «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» Роман Красюк наголосив, що з відновленням продуктивної співпраці ВЦА та ОСББ, кількість новостворених ОСББ збільшилась.

У свою чергу представники ОСББ подякували владі за те, що обіцяне торік виконується, та висловили сподівання на продовження співпраці. Щодо презентованих програм, голови ОСББ зазначали, що міська програма сприяння ОСББ розвивається в потрібному напрямку.

Так, відповідно до програм передбачено співфінансування на 6 млн. гривень та фінансування 1 млн. гривень відповідно.

Програмою «Формування відповідального власника житла» на 2021рік передбачено виділення коштів з міського бюджету на фінансування робіт з капітального ремонту будинків, у яких створено ОСББ - проводиться на умовах співфінансування (для вперше зареєстрованих у 2021 році, фінансування) за чотирма умовами співфінансування, а саме:

• для ОСББ, які вперше зареєстровані у 2021 році та які  жодного разу не отримували фінансову підтримку з боку ВЦА або громади (на суму не більш 500 000,00 гривень):

100% від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,

0% - кошти ОСББ, інші залучені кошти;

• для ОСББ, які звертались до ВЦА м. Сєвєродонецька з проектно-кошторисною документацією, з приводу капітального ремонту системи опалення житлового будинку та не отримали співфінансування в 2020 році:

90% від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,

10% - кошти ОСББ, інші залучені кошти;

• для ОСББ, на яких внески становлять менш 5 гривень на 1 м2:

60% - від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,

40% - кошти ОСББ, інші залучені кошти;

• для решти звернень:

80% - від загальної вартості робіт – кошти міського бюджету,

20% - кошти ОСББ, інші залучені кошти.

Критерії оцінки поданої заявки, за наявності яких ОСББ, АОСББ можуть приймати участь в Програмі:

1. Встановлені внески на дату подачі заяви складають не менш 5 гривень з 1 м2 (надаються з підтверджувальним документом). У разі внесків менш 5 гривень на 1 м2, сума співфінансування становить 40% на 60% згідно Програми.
  2. Вид ремонту, який подається, має капітальний характер проведення робіт;
  3. Подається 1 капітальний ремонт, на 1 житловий багатоквартирний будинок, з 1 ОСББ або АОСББ.
  4. Дотримання Головою правління та членам правління ОСББ або АОСББ правил етики та моралі поведінки ділової людини, відсутність на ОСББ або АОСББ конфліктної ситуації (наявність кримінальних справ в відношенні керівників та членів правління ОСББ, АОСББ).
  5. Наявність проектно-кошторисної документації та у разі необхідності згідно чинного законодавства експертизи її кошторисної частини.
  6. Гарантія з боку ОСББ або АОСББ співфінансування згідно поданої заявці.

Програмою «Тепла оселя» на 2021-2023 роки передбачено те, що ОСББ, які беруть участь у Програмі, мають право на відшкодування за рахунок місцевого бюджету відсотків за кредитами в рамках фінансування Програми, а саме:

• протягом перших 12 місяців кредитування, але не більше суми фактично сплачених відсотків – у відповідності до пакету заходів «А» програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім»;
  • протягом перших 24 місяців кредитування, але не більше суми фактично сплачених відсотків – у відповідності до пакету заходів «Б» програми підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».