Шановні роботодавці!

01-02-2017

Доводимо до Вашого відома, що набув чинності Закон України від 06.12.2016 № 1774-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (далі – Закон  № 1774), відповідно до якого:

1.1. Внесено зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон № 2464).

Встановлено, що у разі виявлення за результатами аналізу даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування недостовірних відомостей про застрахованих осіб Пенсійний фонд України та його територіальні органи мають право вимагати від платників єдиного внеску інформацію про ці відомості та усунення порушень.

Інформація з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування використовується також для виявлення фактів використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю з додержанням вимог Закону України «Про інформацію» (стаття 17 Закону № 2464).

Між Пенсійним фондом України, Державною фіскальною службою України та Державною службою України з питань праці здійснюватиметься обмін інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю. На сьогодні Пенсійним фондом України опрацьовується відповідний порядок обміну інформацією.

1.2 Внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якими, зокрема встановлено, що органи місцевого самоврядування при здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення можуть проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях, що перебувають у комунальній власності відповідної територіальної громади.

Органи місцевого самоврядування з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади можуть виступати з ініціативою щодо перевірок, організовувати їх проведення, а при здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення проводити перевірки на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

До відання виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, крім делегованих їм повноважень належить: здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладення фінансових санкцій (штрафів) за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

Також акцентуємо Вашу увагу на тому, що з 1 січня в Україні набув чинності закон про Державний бюджет на 2017 рік, яким передбачається збільшення мінімальної заробітної плати у два рази. З 1 січня 2017 року вона становить 3200 гривень. Відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю України, мінімальна заробітна плата — це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та годинному розмірі.

Слід відмітити, що державні соціальні гарантії (у тому числі мінімальна заробітна плата) обов'язкові на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності та господарювання і фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь якою системою оплати праці.

Тому, запобігання свідомого заниження роботодавцями розміру заробітної плати або недопущення виплати її «у конверті» є одним із пріоритетних напрямків державної політики та контролю у сфері праці, а відповідно і захисту прав застрахованих осіб.

Нагадуємо, що починаючи з 01 січня 2017 року здійснюватиметься суворий контроль з боку Державної фіскальної служби України, Державної служби України з питань праці та правоохоронних органів за детінізацією фонду заробітної плати та недопущення зменшення чисельності працюючих.

Запрошуємо страхувальників до співпраці в частині запобігання некоректного відображення даних які відображаються в реєстрі застрахованих осіб та відповідно уникненню порушень законодавства.

Консультації можна отримати у відділі ведення електронних реєстрів та підтримки інформаційно-аналітичних систем управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку  за телефоном 4-24-76.

З повагою, адміністрація УПФУ в м. Сєвєродонецьку