Електронна звітність – необхідність, продиктована часом

14-06-2016

Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку повідомляє про те, що відповідно до Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Порядку подання звітів до Пенсійного фонду України в електронній формі, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27.04.2007 р. за №436/13703, звітність до ПФУ приймається і в електронній формі, тобто з використанням електронного цифрового підпису.

Відповідно до вимог Закону України від 22 травня 2003 року №851-ІV «Про електронні документи та електронний документообіг», звіт в електронній формі є електронним документом, має чинність і не потребує підтвердження на паперовому носії.

Програмне забезпечення та обробка звітності в електронній формі надається Пенсійним фондом України безкоштовно, програмне забезпечення передбачає контроль логіки складання звітності, чим зменшується кількість помилок, електронна звітність скорочує час на підготовку та подання звітів страхувальниками – звіт надається до управління ПФУ не виходячи з офісу через веб-сайт або електронною поштою. До речі, електронний цифровий підпис, який використовується для надання звітності до Пенсійного фонду України також використовується і для надання звітності до податкової інспекції.

Інформацію про систему подання електронних звітів можна отримати у спеціалістів відділу персоніфікованого обліку, інформаційних систем та мереж управління ПФУ в м. Сєвєродонецьку.