Що таке третейський суд та як його зареєструвати

27-09-2019

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 2 Закону України “Про третейські суди” третейський суд це недержавний незалежний орган, що утворюється за угодою або відповідним рішенням заінтересованих фізичних та/або юридичних осіб у порядку, встановленому цим Законом, для вирішення спорів, що виникають із цивільних та господарських правовідносин.

Постійно діючі третейські суди можуть утворюватися та діяти при зареєстрованих згідно з чинним законодавством України:

- всеукраїнських громадських організаціях;

- всеукраїнських організаціях роботодавців;

- фондових і товарних біржах, саморегулівних організаціях професійних учасників ринку цінних паперів;

- торгово-промислових палатах;

- всеукраїнських асоціаціях кредитних спілок, Центральній спілці споживчих товариств України;

- об’єднаннях, асоціаціях суб’єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб, у тому числі банків.

В Україні можуть утворюватися та діяти постійно діючі третейські суди та третейські суди для вирішення конкретного спору (суди ad hoc).

Постійно діючі третейські суди та третейські суди для вирішення конкретного спору утворюються без статусу юридичної особи.

Постійно діючий третейський суд підлягає державній реєстрації в порядку, передбаченому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Документи для державної реєстрації постійно діючих третейських судів подаються до територіальних органів Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а третейських судів, засновниками яких є всеукраїнські громадські організації - до Міністерства юстиції України.

Для державної реєстрації постійно діючого третейського суду подаються такі документи:

1. Заява про державну реєстрацію постійно діючого третейського суду.

2. Примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління засновника про створення постійно діючого третейського суду.

3. Установчі документи постійно діючого третейського суду – положення, регламент третейського суду.

4. Список третейських суддів.

5. Копія статуту засновника третейського суду.

Державна реєстрація постійно діючого третейського суду проводиться  не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дати подання документів.

За державну реєстрацію створення постійно діючого третейського суду адміністративний збір не справляється.

Контактний номер телефону Головного територіального управління юстиції у Луганській області з питань реєстрації громадських формувань: 0645242216, 0953624202.

Отримати консультацію можливо за допомогою он-лайн чату з питань державної реєстрації громадських формувань за посиланням: ]]>http://lugjust.gov.ua/gf-chat/]]>.