ДСНС попереджає: Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час експлуатації електроприладів

08-11-2018

     В осінньо-зимовий період поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких пожеж показує, що вони відбуваються, в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. 

   Так, 07.11.2018 року о 21.45 на пульт зв`язку ДПРЧ-12 надійшло повідомлення про загоряння електричного щита на сходовій клітині 3 поверху за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Менделєєва. Після прибуття за вказаним місцем з'ясувалося, що горить електричний щит на сходовій клітині. Встановлено, що в зв’язку з відсутністю централізованого опалення в квартирах будинку, мешканці здійснюють опалення потужними електронагрівальними приладами. Опір ізоляції електричної проводки мереж не витримав перенавантаження, в наслідок чого скоїлось коротке замикання.

     Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі. Це може статися, наприклад, якщо в одну розетку включити декілька побутових приладів водночас. Виникає перевантаження, проводи можуть нагрітися, а ізоляція -спалахнути. Проводи миттю нагріваються до такої температури, що металічні жили плавляться, спостерігається інтенсивне виділення іскор і великої кількості тепла. Якщо в місці короткого замикання виявляться горючі матеріали і конструкції, вони миттю займаються. Тому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть порушити ізоляцію.

     Основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті, такі:                                                                

- нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;                                 

- забороняється залишати прилади, що включені, без нагляду;                                                         

- забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;                                          

- необхідно спостерігати за щільністю контактів в місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо;                                                                                                              

- небезпечно замінювати запобіжники, що перегоріли, в телевізорах, приймачах і інших побутових приладах саморобними або плавкими запобіжниками;                                                                    

- забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.                                       

     Знання правил пожежної безпеки допоможе зберегти ваше життя!