ДСНС інформує: Щодо набрання чинності Правил техногенної безпеки

16-01-2019

До уваги керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб – підприємців

Сєвєродонецьке міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області інформує, що з 2 січня 2019 року набрав чинності та застосовується наказ МВС України від 05.11.2018 № 879 «Про затвердження Правил техногенної безпеки», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27 листопада 2018 р. за № 1346/32798, відповідно до якого втратив чинність наказ МНС України  від 15.08.2007 № 557 «Про затвердження Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях».

Ці правила визначають загальні вимоги до організації техногенної безпеки на  підприємствах, в установах, організаціях та на небезпечних територіях і є обов’язковими для виконання керівниками, посадовими особами  і працівниками міністерств та  інших центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, фізичними особами – підприємцями, власниками, керівниками та працівниками підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності.

Також, Сєвєродонецьке міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області нагадує власникам та керівникам підприємств (суб’єктів господарювання), які віднесені до об’єктів підвищеної небезпеки (далі - ОПН), що у відповідності до пункту 1 статті 53 глави 12 розділу V Кодексу цивільного захисту України, з метою своєчасного виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та здійснення оповіщення персоналу та населення, яке потрапляє в зону можливого ураження, повинні створюватися та функціонувати автоматизовані системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення.

Звертаємо увагу що перелік ОПН та терміни впровадження, зазначені в протоколі засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Луганської області від 19.12.2018 Протокол № 38).