ДСНС інформує: Рятувальники провели інструктажі щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки напередодні другого туру

16-04-2019

16 квітня працівники відділу запобігання надзвичайних ситуацій Сєвєродонецького міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області провели інструктажі щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки напередодні другого туру.

Рятувальники приділили особливу увагу користуванню первинними засобами пожежогасіння, а також забезпеченню приміщення для голосування відповідальності електромереж та електрообладнання. На інструктажах розглядались питання щодо дотримання правил пожежної та техногенної безпеки виборчих дільниць, основні дії при пожежі та можливих обстрілах, та розливах небезпечних речовин.

При виявленні пожежі черговий або особа яка виявила пожежу установи зобов’язані:

- негайно повідомити пожежно-рятувальну службу по телефону «101», вказавши точну адресу закладу, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, а також повідомити своє прізвище;

- вжити заходів по евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей.

Дії населення та персоналу під час можливих обстрілів:

• якщо у будинку є підвал – спуститися у підвал.

• якщо підвалу нема – спуститися на нижні поверхи. Чим нижче, тим краще. В ідеалі – усім на перший поверх.

• заздалегідь знайдіть найбільш внутрішню кімнату, чим більше бетону навкруги, тим краще (знайдіть опорні стіни), якщо усі кімнати зовнішні, вийдіть на сходову клітину.

• ні в якому разі не знаходьтеся напроти вікон!

• якщо відомо з якого боку ведеться обстріл, то вибирайте найбільш віддалену кімнату з протилежної сторони.

• у місці, яке буде вибране, сісти на підлогу коло стіни – чим нижче сидить людина, тим більше шансів, що його не зачепить осколком. Знову ж таки, не напроти вікон. Вікна можна облаштувати диванними подушками (великими, щільними, але краще мішками з піском), закрити масивною меблею, але не порожньою (набити мішками з піском чи речами щільно). Це краще ніж незахищені вікна і скло.

В день виборів на виборчих дільницях передбачено чергування працівників служби порятунку.

Сєверодонецьке міське управління

ГУ ДСНС України у Луганській області