ДСНС інформує: Правила пожежної безпеки під час виборів

13-02-2019

На території м. Сєвєродонецька 50 виборчих дільниць. Працівники відділу запобігання надзвичайних ситуацій Сєвєродонецького міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області спільно с працівниками Сєвєродонецької міської ради проводять комісійні огляди щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки в приміщеннях закладів, які будуть задіяні під час голосування  на виборчих дільницях.

Під час оглядів особлива увага приділяється забезпеченню приміщення для голосування первинними засобами пожежогасіння, відповідальності електрообладнання. Заплановано проведення  інструктажів щодо дотримання правил пожежної безпеки членами виборчих комісій.

Відповідальність за забезпечення заходів пожежної та техногенної безпеки, утримання засобів протипожежної автоматики, засобів гасіння пожеж та протипожежного інвентарю покладається на керівників установ, організацій, де розміщується виборча дільниця, а також голів виборчих дільниць (на виборчій дільниці).

Евакуаційні шляхи і виходи повинні бути завжди вільними. Забороняється забивати, замикати на навісні замки двері евакуаційних виходів, влаштовувати під сходами комори.

Електромережа в будівлях та приміщеннях, виборчих дільниць, ілюмінація, а також освітлювальна електромережа кабін для голосування повинні відповідати правилам улаштування електроустановок. Експлуатація тимчасових електропроводок не допускається. Забороняється використання відкритого полум’я та паління в приміщеннях.

На випадок перерв електропостачання дозволяється застосовувати електричні ліхтарі.

Виявлені в електромережах пошкодження, які можуть викликати іскріння, коротке замикання, нагрівання електропроводу та ін., повинні негайно усуватися кваліфікованими спеціалістами-електриками.

При виявленні недоліків, вжити заходів до їх усунення, у випадку необхідності, повідомити про це посадовим особам установи, де розташована виборча дільниця.

При виявленні пожежі черговий або особа яка виявила пожежу установи зобов’язані:

- негайно повідомити пожежно-рятувальну службу по телефону «101», вказавши точну адресу закладу, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, а також повідомити своє прізвище;

- вжити заходів по евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей.

У день виборів передбачено чергування працівника служби порятунку. Особовий склад підрозділів служби з надзвичайних ситуацій міста працюватиме у посиленому режимі.

Сєверодонецьке міське управління  ГУ ДСНС України у Луганській області