Безпечне святкування Дня Конституції України

19-06-2018

         28 червня в Україні відзначається державне свято – День Конституції. Цього дня у 1996 році на ранковому засіданні Верховна Рада України прийняла новий Основний закон країни – Конституцію незалежної української держави.
         Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет та територіальну цілісність і стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
         Отже, 27 червня у Сєвєродонецьку проводитимуться культурно-масові заходи, присвячені святкуванню 21-ї річниці Дня Конституції нашої держави. Під час їх проведення обов’язком кожного мешканця нашого міста є вміння поводитися у місцях масового скупчення людей заради збереження свого життя і здоров’я.
         Рятувальники нагадують, що правила поведінки в натовпі – це комплекс заходів, що допомагає зберегти безпеку в місцях великого скупчення людей.        Ось кілька рекомендацій, які допоможуть уникнути неприємностей і нещасних випадків у натовпі:
– намагайтеся уникати великих скупчень людей; 
– не приєднуйтеся до натовпу, якою б не була зацікавленість подією, що відбувається;
– під час масових заворушень намагайтеся обійти натовп. Ви можете потрапити під дії співробітників спецпідрозділів; 
– якщо Ви потрапили в натовп, дозвольте йому нести Вас у напрямку від центру до краю натовпу, намагаючись поступово вибратися з нього; 
– глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітка не була здавлена;
– намагайтеся знаходитися подалі від високих та товстих людей, чи тих, які мають громіздкі предмети або великі сумки;
– намагайтеся втримати рівновагу, щоб не впасти; 
– не тримайте руки в кишенях;
– рухаючись, піднімайте ноги якнайвище, ставте ногу на повну стопу, не робіть короткі кроки, не піднімайтеся навшпиньки;
– якщо у вас щось випало, у жодному разі не нахиляйтеся, щоб підняти; 
– якщо встати не вдається, згорніться клубком, захистіть голову передпліччями, а долонями прикрийте потилицю; 
– потрапивши у переповнене людьми приміщення, заздалегідь визначте, які місця при виникненні екстремальної ситуації найнебезпечніші (проходи між секторами на стадіоні, скляні двері й перегородки в концертних залах тощо), зверніть увагу на запасні та аварійні виходи, сплануйте шлях до них.
         При виникненні паніки намагайтеся зберігати спокій і здатність тверезо оцінювати ситуацію.
 

Сєвєродонецьке МУ ГУ ДСНС України у Луганській області