ДПІ інформує: Зміни до законодавства по РРО

24-04-2018

Зміни до законодавства по РРО

ДПІ у м. Сєвєродонецьку інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 19.02.2018 №288, який набрав чинність з дня опублікування - 06.04.2018 року, внесено зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13, яким передбачено доповнення переліку обов'язкових реквізитів фіскального касового чека на товари (послуги) та фіскального касового чеку видачі коштів (розділи II та III до Положения № 13) новим реквізитом: «код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД».

Зміни внесено з метою приведення норм Положення №13 у відповідність до вимог Податкового кодексу України та Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД передбачається, як додатковий реквізит чека, у фіскальному касовому чеку за операціями приймання та переказу готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС), якщо переказ призначений для оплати товарів (послуг), що придбаваються, а також якщо це передбачено правилами (регламентом) отримувача коштів. Також відповідні зміни внесено у форму касових чеків РРО, які наведено у додатках 1,2 та 5 до Положення № 13.

Внесення наказом №288 змін до Положения № 13 забезпечує умови для виконання   суб'єктами   господарювання   вимог   чинного   законодавства   щодо зазначення    у    розрахункових    документах,  які  друкуються  реестраторами розрахункових операцій, кодів товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, за порушення яких передбачено застосування до вказаних суб'єктів господарювання фінансових санкцій у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у разі проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування (для пального із зазначенням коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД), цін товарів (послуг) та обліку їх кількості.

ДПІ у м. Сєвєродонецьку