Проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

12-11-2020

Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини з абсолютною смертністю.

Основним джерелом і резервуаром збудника інфекції є дикі хижаки та здичавілі тварини.

мал. 1 Вигляд вакцини

Для ліквідації цього захворювання основним протиепізоотичним заходом є імунізація тварин. Протягом листопада місяця 2020р., (орієнтовно з 09.11 по 15.11.2020р.) у Луганській області, Держпродспоживслужба розпочинає проводить масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин.

Розповсюдження принад з вакциною здійснюється в лісових угіддях, за винятком населених пунктів і великих водних просторів.

Приманка безпечна у т.ч для домашніх тварин , має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із різким запахом м’ясо-кісткового борошна. Всередині приманки знаходиться капсула із вакциною проти сказу. Прохання до жителів: при виявленні приманки не брати їх руками і не переносити їх з місця на місце, тим більше додому. Особливо застерегти дітей, при знайденні приманок з вакциною не гратись з нею, а тимбільше не пробувати, не розламувати.

Сєвєродонецьке міське управління ГУ Держпродспоживслужби у Луганській області