Епізоотична ситуація щодо захворюваності на високопатогенний грип птиці

03-02-2021

У 2020 році  та на теперішній час  епізоотична ситуація щодо високопатогенного пташиного грипу (далі - грип  птиці) на території  Європейських держав та цілому в світі значно ускладнилась.

До 2020 року  в Україні захворювання на грип птиці реєструвалось у Херсонській, Чернівецькій, Одеській та Тернопільській областях.

У  грудні 2020 року спостерігається значне погіршення епізоотичної ситуації щодо грипу птиці. Виявлено вісім випадків грипу птиці, а саме: в Миколаївській(5), Херсонській (1) та Київській (2) областях.

До грипу птиці сприятливі як домашні, так і дикі перелітні птахи. Вірус пташиного грипу може бути небезпечним для здоров’я людини.  Розповсюдження захворювання завдає значної економічної шкоди як виробникам, так і державі через заборону експорту сільськогосподарських товарів та продукції птахівництва з неблагополучних зон. На цей час  заборонено експорт птиці та продукції птахівництва виробництва українських підприємств до: Канади, Колумбії, Ірану, Казахстану, Білорусі та Сінгапур.

На території міста Сєвєродонецьк відсутні птахогосподарства різних форм власності.

В особистих селянських господарствах населення на території Сєвєродонецької міської громади  утримується біля 10 тисяч голів свійської птиці.

Спеціалістами Сєвєродонецького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області  та Сєвєродонецької міської державної лікарні ветеринарної медицини (далі – Лікарня) постійно здійснюються профілактичні заходи та заходи щодо недопущення  інфекційних хвороб птиці на територію міської громади.

Рішеннями Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при військово - цивільній адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області затверджено«Пландій при підозрі захворювання (загибелі) на високопатогеннийгрип птиці на території м. Сєвєродонецька та прилеглих селищ на 2020-2025» та «Планпрофілактичних заходів з недопущення виникнення грипу птиці на території міста Сєвєродонецька та прилеглих селищ».

На офіційному веб-сайті військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області періодично розміщуються інформаційні матеріали щодо профілактикиінфекційних хвороб тварин, зокрема - високопатогенного грипу птиці. Фахівці Лікарні проводять роз’яснювальну роботу щодо недопущення високопатогенного грипу птиціна територію домогосподарств та контролюють клінічний стан птиці, яка утримується в особистих селянських господарствах населення. Протягом 2020 року щеплено проти хвороби Нюкасла 11 тисяч  голів домашньої та декоративної птиці (голуби). Проведено 10 моніторингових  серологічних та вірусологічних досліджень на грип птиці. Результат досліджень – негативний. Лікарями здійсюєтьсяпередзабійний клінічний огляд птиці  з подальшою видачею ветеринарних документів  для реалізації на агропродовольчих ринках .

До уваги власників птиці!

У разі захворювання або масової її загибелі – негайно повідомляти

Сєвєродонецьку міську державну лікарню ветеринарної медицини(06452) 3-13-38

Сєвєродонецьке міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області