Несанкціонована торгівля порушує благоустрій міста

16-05-2017

Щотижня комісією з питань контролю за станом благоустрою та врегулюванням питань стихійної торгівлі проводяться рейди місць загального користування. Торгівля з рук у невстановлених місцях проводиться на прилеглій території до “Центрального ринку”, вул. Єгорова, вул.Мендєлєева, просп.Гвардійському. Незаконна торгівля сприяє забрудненню території міста, торговці після себе залишають купу сміття з пластикових пляшок, картонної тари, целофанових пакетів... Влаштовуються точки торгівлі на зупинках громадського транспорту та навколо них, займається значна частина тротуарів, пішохідних переходів, не залишаючи вільного проходу для перехожих. Вправні продавці пропонують придбати продукти просто на землі, не переймаючись за здоров’я покупців. На ринках міста є вдосталь вільних міст, але, незважаючи на це, стихійна торгівля існує.

Під час  рейдів  по припиненню стихійної торгівлі з недобросовісними продавцями проводяться попереджувальні бесіди, по фактам виявлених правопорушень, а саме за самовільно встановлену точку торгівлі у невстановленому місті,  на громадян складаються адміністративні протоколи згідно ст.152 КупАП ( Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів). Комісією і в подальшому будуть проводитись рейди по виявленню порушників чинного законодавства.

Нагадуємо вимоги  “Правил благоустрою території міста Сєвєродонецька”:

п.5.8.3 Забороняється зберігати товари і тару на прилеглих до об’єктів торговельної діяльності територіях, проїзної частині вулиць, тротуарах, інших територіях загального користування.

п. 5.8.4. Забороняється самовільно встановлювати точки торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків у невідведених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу, виданого у встановленому чинним законодавством порядку.

За порушення даних статей накладається штраф в розмірі від 340 до 1360 грн.

Відділ по контролю за благоустроєм
та санітарним станом міста