Меседж-бокс щодо запровадження ЄС безвізового режиму для України

03-07-2017

Безвізовий діалог Україна-ЄС:

• Це відображення реальної волі та бажання наблизити Україну до Європи, її цінностей та наглядно показати нашим громадянам, чого ми прагнемо для нашої держави.

• Це результат злагодженої роботи Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів та причетних ЦОВВ.

• Це безпека документів - найвищий рівень захисту паспортів, безпека на кордоні та протидія нелегальній міграції, захист прав людини, захист персональних даних, громадських порядок, тобто боротьба з основними загрозами благополуччю будь-якої країни: корупцією, незаконним обігом наркотиків, тероризмом, торгівлею людьми тощо.

Це всеохоплююча реформа міграційно-правової та безпекової політичної системи України.

Найбільш помітні результати:

• вдосконалення управління кордонами – впроваджено європейську модель Інтегрованого управління кордонами;

• видання біометричних паспортів - визнаних як такі, що мають найвищому рівню захисту, та біометричних ID - карток, що згодом замінять національні паспорти;

• безпека документів - більшість пунктів пропуску через Державний кордон обладнано устаткуванням для зчитування біометричних паспортів та під'єднано до баз даних Інтерполу;

• захист персональних даних - створення абсолютно нової системи, яка уможливила співпрацю з Європолом та Євроюстом, та, незважаючи на свою молодість існування, отримала дуже високу оцінку експертів ЄС;

• реформа правоохоронних органів, яка досі триває. Однак, вже сьогодні ми бачимо результати роботи Нової Національної поліції;

• створення ефективного інструменту боротьби з корупцією, який вже демонструє реальну роботу, - Національне антикорупційне бюро, Національне агентство з питань запобігання корупції, Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Запровадження унікальної системи електронного декларування доходів держслужбовців як антикорупційного механізму.

Насправді перелік змін набагато ширший і часто виходить за рамки лише визначених європейцями критеріїв. Оскільки в процесі реформування, окрім того, що ми дослухались до рекомендацій експертів ЄС, ми усували недоліки, які виявляли в процесі роботи.

За матеріалами Міністерства закордонних справ України