Ви теж можете ознайомитися

16-11-2016

Архівний відділ Сєвєродонецької міської ради не тільки забезпечує поповнення Національного архівного фонду* документами, які мають місцеве значення, а й використовує інформацію, що міститься в них.

Звісно, унікальних документів ми, на жаль, не зберігаємо, але документи з яких можна почерпнути  відомості про історію Сєвєродонецька, відбудову зруйнованих під час війни селищ, розвиток хімічної промисловості, приладобудування, науки, стрімке будівництво нових житлових районів, розвиток соціальної сфери за радянських часів, події періоду незалежностів у нас є.

Деякі з цих документів ми експонуємо на он-лайн виставках, які розміщуємо на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради. Зокрема,  у 2016 році архівним відділом було підготовлено  8 таких виставок архівних документів.

Наприклад на виставці, присвяченій Дню пам′яті та примирення, представлені документи Сиротинської селищної Ради депутатів трудящих за 1944 – 1945 роки, один з них: «Протокол загальних зборів громадян с. Воронове від 06 лютого 1944 року». Це дуже цікавий рукописний документ, який розповідає нам про «сбор денег на танковую колонну «За Радянську Україну», «сбор предметов домашнего обихода для детских домов», «выборы уполномоченных по поселку Вороново». Війна ще тривала, тож  люди намагалися одночасно допомогати і фронту, і дітям, і якось налагоджувати своє буденне життя.

Експонувалася, також, виставка, присвячена Дню скорботи і вшанування пам′яті жертв війни в Україні, на ній були представлені документи Сєвєродонецької міської Ради народних депутатів за 1989 рік. Це - облікові картки братських могил, що складені за підсумками проведення пошукової операції «Вспомним всех поименно».

Ще було використано досить багато архівних документів для підготовки документальних виставок: до Дня Конституції України (представлені документи Сєвєродонецької міської ради за 1996 рік), до Дня незалежності України (документи Сєвєродонецької міської Ради народних депутатів за 1991, 1996 роки), до 71-й річниці завершення Другої світової війни та визволення Луганської області від фашистських загарбників (документи Сиротинської селищної Ради депутатів трудящих за 1944 – 1945 роки), до Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана (документи Сєвєродонецької міської ради за 2002,  2015 роки, які стосуються виконання Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», до Дня захисника України (документи Сєвєродонецької селищної Ради депутатів трудящих за 1950 рік); до Дня визволення України від фашистських загарбників (документи Сєвєродонецької селищної Ради депутатів трудящих за 1945 рік).

Отже, якщо Вас зацікавила інформація про документальні он-лайн виставки, то Ви теж можете ознайомитись з архівними документами, що зберігаються у відділі, зайшовши на нашу сторінку на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради. А ми будемо і далі продовжувати свою роботу з популярізації архівних документів, сподіваємося, що недаремно, і багато мешканців нашого міста періодично переглядатимуть архівні документи, не відходячі від своїх комп′ютерів.

Е.О.Полякова, начальник архівного відділу Сєвєродонецької міської ради

* Національний архівний  фонд - сукупність архівних документів, що  відображають   історію   духовного   і   матеріального   життя Українського народу та інших народів, мають культурну цінність і є надбанням української нації