СПРАВИ МИНУЛОГО до професійного свята працівників архівних установ

24-12-2019

З 1998 року архівісти України мають власне професійне свято, згідно з указом Президента України від 30.10.1998 року, 24 грудня було визначено Днем працівників архівних установ.

Історія розвитку архівної справи у місті починається у 1963 році з невеличкого приміщення площею усього 10 кв. метрів на вулиці Партизанській. Як раз у цьому році наше місто було віднесено до міст обласного підпорядкування. Саме для зберігання документів Сєвєродонецької міської Ради трудящих  та її виконкому і був створений міський архів. Впродовж своєї 56-літньої історії архів переїжджав декілька разів, а з кінця 80-х років минулого століття розміщується у будівлі міської ради. У 2001 році державний міський архів було реорганізовано в архівний відділ Сєвєродонецької міської ради.

Дуже важливим  завданням  архівного відділу є забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду. У відділі їх зберігається  12208  одиниць зберігання.  Звісно, раритетів, ми не маємо, бо історія міста ще не налічує й ста років. Наші документи датуються 1948 – 2012 роками, але і в них  міститься цікава інформація про історію міста, про  відбудову зруйнованих під час війни селищ, розвиток хімічної промисловості, приладобудування, науки, стрімке будівництво нових житлових районів, про розвиток соціальної сфери  у радянські часи,  події періоду незалежності.

Не менш важливою є робота з документами з особового складу ліквідованих підприємств, наш відділ надає консультації ліквідаторам підприємств, установ та організацій міста з питань упорядкування документів з особового складу (наказів про прийняття, переведення, звільнення; розрахунково-платіжних відомостей нарахування заробітної плати працівникам; особових карток звільнених працівників тощо) при підготовці їх для передачі до архівної установи, створеної для централізованого тимчасового зберігання документів, не внесених до НАФ - Комунальної установи «Трудовий архів м. Сєвєродонецька», яка знаходиться за адресою: бульвар Дружби Народів, 32А (2 під′їзд, 2 поверх).

Ми також, в межах своєї компетенції, виконуємо завдання із здійснення управління архівною справою і діловодством на території міста. В рамках своїх повноважень, відділ надає методичну допомогу підприємствам міста з питань ведення архівної справи, а також проводить у них перевірки організації поточного діловодства та архівної справи. Ми активно співпрацюємо із штатними архівістами або, у разі їх відсутності з відповідальними за ведення архівної справи, з людьми, які сумлінно виконують свою  непомітну роботу, не даючи припадати пилом справи минулого. Всіх їх, працівників, причетних до архівної справи, людей, які своєю, іноді досить важкою працею, допомагають багатьом з нас, Сєвєродонецька міська рада щиро вітає з професійним святом!

Начальник архівного відділу

Сєвєродонецької міської ради                                            Елла ПОЛЯКОВА