Засідання робочої групи з питань громадської безпеки і соціальної згуртованості

01-08-2019

31 липня в міській раді відбулося чергове засідання робочої групи з питань громадської безпеки і соціальної згуртованості Сєвєродонецької територіальної громади за участі першого заступника міського голови Олега Кузьмінова, начальника Сєвєродонецького відділу поліції ГУНП в Луганській області Едуарда Свєтова, представників громадськості.

Головною темою стало обговорення шляхів об’єднання зусиль громадськості, представників органів місцевого самоврядування для виявлення, пошуку напрямків вирішення проблем та усунення факторів, що негативно впливають на стан безпеки на території Сєвєродонецької міської ради.

Перший заступник міського голови Олег Кузьмінов зазначив, що з метою контролю за громадським порядком за рахунок коштів міського бюджету в місцях найбільшого скупчення людей було встановлено відеокамери, обладнано серверну частину системи, до якої підключено 90 відеокамер. Все це було зроблено спільними зусиллями міської ради та правоохоронних органів, і, як результат, - реальні позитивні зміни: зменшення кількості правопорушень і дорожньо-транспортних пригод в місцях встановлення відеокамер, зменшення часу реагування поліції на правопорушення та інше.

Начальник Сєвєродонецького відділу поліції ГУНП в Луганській області Едуард Свєтов доповів про стан криміногенної обстановки у місті, рівень розкриття майнових злочинів, про стан дитячої злочинності та реалізації пілотного проекту «Поліна» (протидія насильству у сім’ї). Наголосив на тому, що звітування у формі діалогу з представниками громадськості поліпшує розуміння поліцією потреб громади, внаслідок чого, помітно підвищується якість надання послуг населенню правоохоронцями.

Задля покращення та спрощення управління містом, благоустроєм міського середовища, забезпечення безпеки й підвищення якості життя мешканців Сєвєродонецька, учасники робочої групи обговорили доцільність впровадження платформи електронного врядування та демократії («Розумне місто» - Безпечне місто, гарячі лінії міста тощо). Беручи до уваги, що впровадження новітніх технологій комунікацій в громаді потребують значного фінансування, виникає необхідність спільних зусиль, як держави, обласної та міської влади, так і безпосередньо правоохоронних органів й громадян міста.

На засіданні робочої групи було розглянуто звернення депутата Сєвєродонецької міської ради Сергія Войтенка щодо незаконного будівництва асфальтобетонного заводу в районі Воєводівки. Після тривалого обговорення було прийнято рішення групи з громадської безпеки та соціальної згуртованості проекту ПРООН, направити звернення мешканців міста до новообраних депутатів Верховної ради Україні від Луганської області.

Також у рамках засідання розглядались питання про стан реалізації поточних ініціатив у громадах й можливість їх участі в грантових конкурсах ПРООН. За результатами останнього такого конкурсу було підтримано 13 ініціатив громадських організацій міста з соціальної згуртованості на суму 1,6 млн. грн.