У Сєвєродонецьку відзначили День пам’яті та примирення

08-05-2019

Пам'ять – це наша совість, біль, наша гордість.

Поклонімося ж тим, хто поліг у бою,

Хто покрив землю рідну собою,

Поклонімося всім, хто впав у бою,

Хто відстояв нашу свободу.

Сьогодні, 8 травня, у Сєвєродонецьку з нагоди Дня пам’яті та примирення на Меморіалі Слави відбувся мітинг-реквієм і панахида за загиблими у Другій світовій війні та покладання квітів.

Квіти до пам'ятника принесли сєвєродончани, серед яких були ветерани, діти війни, керівництво міста і депутати Сєвєродонецької міської ради, військові та громадськість, учнівська молодь і дошкільнята, а також небайдужі городяни.

Захід розпочався з панахиди по загиблим під час Другої світової війни та всім, хто поклав життя за визволення своєї землі від нацизму. Панахиду провів секретар Сєвєродонецької єпархії архімандрит Іринарх та духовенство міста.

Мітинг-реквієм відкрив керуючий справами виконкому Юрій Журба: «8-го травня 1945 року у Європі закінчилася найкровопролитніша війна в сучасній історії. Тому 8-го травня всі народи Європи, наші співвітчизники – ми, українці, відзначаємо День пам’яті та примирення. В цей день ми споминаємо та вшановуємо усіх загиблих у цій страшній війні, усіх тих, хто віддав заради миру найдорожче, що у нас є – це життя, життя людини. Пам’ятаймо тих, хто був у партизанських загонах і всіх інших, хто кував нашу Перемогу: стояв біля станка, біля мартену, працював у шахтах, трудився у тилу. Хочу побажати усім учасникам мітингу, нашим ветеранам, в першу чергу, здоров’я, а найголовніше –МИРУ!».

Голова міської ради ветеранів Володимир Корженко у своєму виступі наголосив, що український народ заплатив дорогу ціну, а тому не згасне в пам’яті людській, не відійде в забуття великий подвиг і велика трагедія.

На знак увічнення світлої пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки Другої світової війни, учасники заходу вшанували їх хвилиною мовчання.

А вічний подвиг загиблих у страшної трагедії – покладанням квітів від вдячних нащадків біля Вічного вогню на Меморіалі Слави. Колону очолили в.о. міського голови Вячеслав Ткачук та голова міської ради ветеранів Володимир Корженко.

Після урочистої частини керівництво міськради відвідало ветеранів, які не змогли за станом здоров’я бути присутніми на заході, привітали їх, побажали здоров’я та вручили подарунки.

Так, відвідали Бородавко Олександру Степанівну. Їй виповнилось 99 років. Учасниця бойових дій, лейтенант – вона має нагороди: орден Богдана Хмельницкого, Вітчизняної війни ІІ ступеня, медалі «За бойові заслуги» та ювілейні.

Зустрічала в.о. міського голови Вячеслава Ткачука й ветеран праці, дитина війни Тюлєнєва Любов Іванівна.

Учасників трудового фронту Кудрявцева Олександра Федоровича (був поранений у дитинстві) та Непрана Григорія Івановича відвідали заступник міського голови Ірина Степаненко та керуючий справами виконкому Юрій Журба.

Кликните по изображению для просмотра в полном размере

Средняя: 5 (2 оценок)