Рій «Сизі орли» Гімназії №16 міста Сєвєродонецька представляв Луганщину в ІІІ (Всеукраїнському) етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Джура-2023: Котигорошко»

31-08-2023

]]>Завершився ІІІ Всеукраїнський етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») 2023: Карпатська Січ» для молодшої та середньої вікових груп, - повідомляє Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації.]]>

Протягом серпня поточного року Центральний табір туристського активу учнів України, що розташований у селі Осій Хустського району Закарпатської області, зустрічав ІІІ (Всеукраїнський) етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») 2023: Карпатська Січ».

З 13 по 20 серпня поточного року відбувся ІІІ (Всеукраїнський) етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Джура-2023: Котигорошко» для молодшої вікової групи, на який з’їхалися 16 роїв козачат. Луганщину у молодшій групі представляли рій «Сизі орли» Гімназії №16 міста Сєвєродонецька.

Протягом тижня юні джури брали участь у творчих майстер-класах, вишколах, спортивних іграх, естафетах, руханках. Діти мали можливість ознайомитися з технікою ДСНС, постріляти з луку, здійснити одноденну туристську подорож у гори, взяти участь у творчих конкурсах, відвідати краєзнавчий музей тощо.

Багато позитивних емоцій, нових знань, нових знайомств отримали діти. Подяку педагогам висловили і батьки юних джур: «Дякую від щирого серця, емоції доньки тільки від першого дня - позитивні. Це великий крок до їх самостійності та впевненості в своїх силах».

Рої середньої вікової групи взяли участь у ІІІ Всеукраїнському етапі гри з 20 по 27 серпня. Луганщину представляв рій «Соколики» Лисичанського ліцею № 27 Сєвєродонецького району.

Під час вишколу учасники гри отримали великий досвід, беручи участь у різноманітних майстер-класах. Діти стріляли з пневматичної зброї, із лука, училися надавати допомогу пораненим. Залюбки джури з Луганщини брали участь в уроках самооборони, перетягували линву, долали смугу перешкод, вивчали марш ЗСУ, чергували по табору. Для учасників гри було організовано похід, під час якого діти мали можливість посмакувати польову кашу. Учасники таборування переглянули фільм «Кіборги» (про захисників донецького аеропорту) і обговорили побачене. Джури взяли участь у флешмобах, один із яких присвячений Дню Незалежності України, другий – символіці нації. Запам’яталися й зустрічі із представниками ДСНС, пожежниками. Діти вчилися працювати в команді, підтримувати один одного, ділилися досвідом.

Зворушливою була зустріч дітей із земляком – Героєм України Володимиром Жемчуговим, який, залишившись без обох рук, отримавши важкі поранення ніг, очей, пройшовши полон у 2014 р., не втратив сили духу і продовжує вчити дітей бути справжніми патріотами.

Юні джури Луганщини гідно представили Луганську область та активно проявили себе у грі.

]]>]]>

За інформацією: ]]>Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації]]> -  ]]>https://www.facebook.com/osvitaloda/posts/pfbid0WkjQF5KT2zLtTTiPENx2HD1b...]]>