Пам'яті Почесного громадянина Сєвєродонецька

10-04-2017

На 89-му році пішов з життя Колесніков Афанасій Мойсейович - один з перших будівників Сєвєродонецька, Почесний громадянин нашого міста.

Понад 70 років його доля була нерозривно пов'язана з Сєвєродонецьком. У 1952 році молодим фахівцем Афанасій Мойсейович почав працювати в тресті «Лисхімпромбуд» (нині «СЄВЄРОДОНЕЦЬКХІМБУД») - генеральним підрядником з будівництва і монтажу азотно-тукового комбінату. Починав майстром будуправління №8, працював старшим виконавцем робіт, головним інженером СУ-2, начальником будуправління №1, 3, 2. Понад 30 років беззмінно був головним інженером тресту «СХБ». Але і після виходу на заслужений відпочинок ще працював на його благо.

За активною участю Колеснікова А.М. побудовані всі основні виробництва «Азоту», а також об'єкти соцкультпобуту у Сєвєродонецьку - житлові будинки, школи, тенісні корти, комплекс медсанчастини, поліклініка СПЗ, готелі «Мир» і «Центральний», «Універмаг», «Універсам» , об'єкти тролейбусного руху, аеропорт, будівлі інституту і технікуму ...

Серед пам'ятних будівництв - міст через річку Сіверський Донець на Лисичанськ. Найвисотніший об'єкт, зведений ним - 250-метрова труба на телоелектроцентралі.

Про те, щоб в Сєвєродонецьку з'явився Льодовий Палац спорту, мріяли багато. Але перш ніж приступити до реалізації цієї задумки, Афанасій Мойсейович побував не в одному відрядженні.

Праця Колесникова А.М. відзначена орденом «Знак Пошани», Грамотою Верховної Ради УРСР, медалями «За доблесну працю» і «Захиснику Вітчизни». Йому присвоєно звання ветеран праці і Почесний громадянин нашого міста.

Сєвєродонецька міська рада та її виконавчі органи глибоко співчувають з приводу смерті цієї вельмишановної людині. У скорботі низко схиляємо голови та висловлюємо слова підтримки і співчуття його родині.