Ви тут:

Олександр Стрюк взяв участь у заході «Стратегічні комунікації для органів місцевого самоврядування»

08-08-2023
Категорія: 

Начальник Сєвєродонецької міської військової адміністрації Олександр Стрюк виступив в рамках презентації кращих практик комунікації від громад із тимчасово окупованих територій та деокупованих на семінарі «Стратегічні комунікації для органів місцевого самоврядування» на початку серпня у Києві, який організували Фонд «Партнерство за сильну Україну», Chemonics, ]]>Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки]]> та ]]>Конгрес місцевих та регіональних влад]]>.

Захід проходив у форматі тренінгу. У перший день головам громад та їх заступникам, відповідальним особам за комунікації в громадах, які належать до тимчасово окупованих та деокупованих, національні органи влади різних рівнів (включно із силовими структурами) презентували свою роботу із стратегічними комунікаціями та включення громад.

Другий день складався з двох частин: перша - презентація найкращих практик комунікацій від громад із тимчасово окупованих територій та деокупованих; друга - робота в групах із фасилітаторами, розробка планів стратегічних комунікацій.

Під час заходу учасники могли оцінити спроможності органів місцевого самоврядування у сфері стратегічних комунікацій та посилити їх за рахунок обміну найкращими практиками. Визначали також потенційні механізми підтримки органів місцевого самоврядування, сприяння координації в питаннях стратегічних комунікацій між центральними та місцевими органами влади. 

«Комунікація з громадою залишається невід’ємною частиною протидії дезінформації та ворожій пропаганді. З моменту повномасштабного вторгнення ми намагалися заспокоїти людей, щоб консолідувати та вмовити евакуюватись. Громада – це не лише територія, це – її люди. І спочатку всіма доступними засобами комунікації ми розшукували тих, хто евакуювався. Вже понад рік працюємо з громадою - об’єднуємо, готуємо людей до повернення на деокуповавані території. Намагаємось забезпечити мешканців послугами, до яких вони звикли або потребують через повномасштабне вторгнення: медичні, психологічні, юридичні послуги, грошова і гуманітарна допомога, розширюємо послуги ЦНАПу, максимально охоплюємо прийом та обробку повідомлень про зруйноване житло. Спланованою має бути і комунікація під час процесу деокупації. Для людей, які залишилися, інформація є однобічною, з щиро доданою пропагандою і брехнею. У більшості немає зв’язку, немає можливості виїжджати і дізнаватись альтернативні новини.» - Зауважив Олександр Стрюк.

Довідково: Фонд «Партнерство за сильну Україну» (ФПСУ) – це багаторічна, донорська програма, якою керує Міністерство закордонних справ, справ Співдружності Націй та розвитку Сполученого Королівства (МЗС СК).

Метою ФПСУ є забезпечення українській державі кращих умов для керування інклюзивним відновленням і відродженням України в партнерстві з громадянським суспільством і приватним сектором в умовах російської агресії.  Фонд покликаний сприяти соціально згуртованої, суверенної, та процвітаючої України. Підтримка зосереджена на прифронтових, вразливих і нещодавно деокупованих територіях. Гордістю ФПС є застосування доказового та політично обґрунтованого підходу для досягнення стабілізаційних цілей.

 

 





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (3 оценок)