Командиру так званого чеченського загону спецпризначення «ахмат» повідомлено про нову підозру

08-08-2023

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури на підставі нововиявлених фактів командиру загону спецпризначення «ахмат» повідомлено про нову підозру.

Йому інкриміновано посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та пособництво у веденні агресивної війни (ч. 3 ст. 110 та ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 КК України).

За даними слідства, з початком повномасштабного вторгнення рф особовий склад спецзагону «ахмат» прибув до Луганської області для участі у бойових діях проти ЗСУ та терору цивільного населення.

Очолив спецпідрозділ помічник голови Чеченської Республіки рф, який у 2011-2021 роках був заступником міністра внутрішніх справ.

На виконання наказу керівництва країни-агресора у березні-червні 2022 року військові спецзагону у складі розвідгруп заходили в населені пункти Луганщини. Вони разом з військовслужбовцями рф масовано обстрілювали позиції ЗСУ на території Кремінної, Рубіжного, Сєвєродонецька та Лисичанська. В результаті таких атак вказані міста були захоплені.

Ворожі дії призвели до загибелі мирних мешканців, знищення будівель, майна та інфраструктури.

Командир «ахмату» публічно звітував перед головою Чеченської Республіки та вищим керівництвом рф про «успіх денацифікації» на східному фронті шляхом запису відеозвернень з адмінприміщень державних структур регіону.

Влітку та взимку 2022 року президент рф та «голова лнр» присвоїли йому звання «героя росії» і «героя лнр» за виконання наказів щодо збройної окупації українських міст.

Крім того, в листопаді 2022 року фігуранта призначено на посаду «заступника командуючого 2 армійського корпусу народної міліції лнр».

Дотепер він здійснює координацію дій військовослужбовців чеченського загону з метою недопущення деокупації населених пунктів Луганщини.

Нагадаємо, що в серпні минулого року йому було повідомлено про підозру у вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України (ч. 2 ст. 110 КК України).

Ворожому пособнику загрожує позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років або довічне з можливою конфіскацією майна.

Досудове розслідування здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Луганської обласної прокуратури - ]]>https://lug.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=339644]]>