Мешканців Луганщини змушують отримувати паспорти рф та загрожують депортацією

08-08-2023

Громадян України, які проживають на окупованій частині Луганської області, змушують отримувати російські паспорти та шантажують депортацією.

Про це говорять самі місцеві мешканці. За їхніми словами, окупаційна влада продовжує навмисно створювати нестерпні умови життя для тих, хто відмовляється оформляти російські паспорти.

Ось що розповів мешканець одного із захоплених після 24 лютого міст на умовах анонімності: "Молодь без паспорта рф не зможе нікуди вступити на навчання, а старші люди або молодь, яка не хоче вчитися - не зможуть працювати офіційно. Зараз без паспорта рф майже нікуди не влаштуєшся, хоча поки що лазівки є".

Тиск на мешканців окупованих територій поступово посилюється. Відповідно до указу, який підписав путін, з 1 липня 2024 року людину без російського паспорта визнаватимуть іноземним громадянином і їй може загрожувати депортація, якщо вона становить загрозу для окупантів.

За інформацією Луганської обласної військової адміністрації, місцевих мешканців уже почали цим шантажувати.

"Вони цим указом вже передбачили, що жителі цих "нових територій", як вони написали, які не прийняли громадянство рф, таким чином вони визнаються іноземними громадянами і можуть бути видворені з росії, якщо становлять загрозу національній безпеці. Ну, і самі розумієте, що з урахуванням шизофренії, то порушення національної безпеки – це практично будь-яка дія наших громадян, яку вони можуть вчинити”, – каже Артем Лисогор, голова Луганської ОВВ.

Валерія Мельник, заступник головного редактора видання "Трибун" розповідає: "Вже й приходять ще так звані “державні органи”, працівники наголошують, що якщо людина не має російського паспорта, що робіть російський паспорт чи буде депортація. Тобто це звучить уже скрізь".

Щоправда, окупаційна адміністрація не уточнює, куди саме можуть депортувати тих, хто відмовляється отримувати російський паспорт. При цьому  співрозмовник, який знаходиться в окупації розповідає, що в той же час без паспорта рф складніше залишити окуповані території: "Примушують заповнювати анкети і довго не пропускають, а потім допитують. Це теж такий значний фактор тиску".