Олександр Стрюк долучився до Радіодиктанту національної єдності

27-10-2023

27 жовтня начальник Сєвєродонецької міської військової адміністрації Олександр Стрюк долучився до написання Радіодиктанту національної єдності в режимі онлайн у Луганській обласній державній адміністрації. З промовою до присутніх звернувся голова Луганської ОДА – начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

Ідея Радіодиктанту виникла 23 роки тому, його у 2000 році започаткувала команда Українського радіо з метою об'єднати всіх українців. Завдяки радійній трансляції та Інтернет-доступу до Радіодиктанту можуть долучитися люди з будь-яких куточків світу.

Цьогоріч Українці вперше пишуть диктант 27 жовтня. Досі радіодиктант щороку писали 9 листопада — у День української писемності та мови. З 2023 року, згідно з указом президента, відзначення Дня української писемності та мови перенесено на 27 жовтня. Тому змінилася й дата диктанту.

Текст "Дороги України" написала письменниця та лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко.

Читав диктант актор театру та кіно Олексій Гнатковський.

Текст Радіодиктанту оприлюднять після того, як його учасники надішлють свої роботи на перевірку. Їх можна надіслати поштою або на e-mail:

• паперові листи приймають на адресу Київ, 01001, вул. Хрещатик, 26; важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 29 жовтня.
  • або сфотографуйте чи відскануйте текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) і надішліть його на rdatsuspilne [dot] media; листи приймаються до 11:00 30 жовтня.

Також до Радіодиктанту національної єдності долучились працівники Сєвєродонецької МВА, Сєвєродонецьких хабів у містах Дніпро та Тернопіль.