Громадський бюджет: визначено проекти-переможці

14-05-2018

Відбулося чергове засідання координаційної ради з впровадження громадського бюджету в м. Сєвєродонецьк. У його роботі взяли участь члени координаційної ради, в тому числі перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв, секретар ради Ельвіна Марініч, керівники та спеціалісти відділів Сєвєродонецької міської ради, автори проектів.

На засіданні розглянули два питання: затвердження результатів голосування та визначення переможців проектів, які будуть реалізовуватися за рахунок коштів громадського бюджету.

Як зазначила голова координаційної ради, начальник фінансового управління Марина Багрінцева, до етапу голосування було допущено 58 проектів, із яких 23 мали статус великих (загальна сума їх реалізації складала 10 507 582 грн.) і 35 малих (на загальну суму 6 387 778 грн.).

Голосування тривало з 16 квітня до 5 травня. Всього було отримано 11 865 голосів – Online: 5994 і Offline: 5871. Всього проголосувало 8 166 громадян (кожен голосуючий мав право віддати два голоси: один за великий (500 тис. грн.) і малий (250 тис. грн.) проекти – Online: 4202, Offline: 3964 (з них 146 внутрішньо переміщених осіб).

У своїй роботі члени координаційної ради керувалися Положенням про громадський бюджет у місті Сєвєродонецьку. Згідно з ним переможцями голосування є проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рейтинговою системою. Кількість проектів-переможців обмежується визначеним обсягом коштів громадського бюджету Сєвєродонецька на відповідний рік. У 2018 році він становить 5 млн. грн. Переможцями вважатимуться ті проекти, які набрали найбільшу кількість голосів, до вичерпання обсягу коштів, виділених на реалізацію громадського бюджету м. Сєвєродонецька на відповідний рік.

Серед великих проектів максимальна кількість голосів склала 744, мінімальна – 5, серед малих 596 і 3 відповідно.

До списку переможців великих проектів увійшло п’ять проектів: №46, автор Н.В. Простак, «Вуличний спортивно-гімнастичний комплекс» – 744 голоси; №42, А.М. Кучеревський, «Футбольне поле «8+1» – 668; №30, Т.В. Корякіна, «Заради краси та безпеки-благоустрій шкільного подвір'я» – 617; №54, О.Ю. Кузьмінов, «Критий літній кінотеатр на 100 місць у 75 мікрорайоні з кіно-концертною сценою» – 588 і №16, О.В. Воронова, «Острівець для розвитку осередку культурного життя та дозвілля для дітей та молоді в смт Борівське». Загальна сума їх реалізації склала 2 265 028 грн.

Перелік малих проектів, які визнано переможцями, значно більший: 14. Зокрема це проекти №1, Т.В. Корякіна «Спортивно-ігровий майданчик для здорового та активного дозвілля «Дитячий простір» (596 голосів), №3, О.Ю. Кузьмінов «Облаштування в 75 мікрорайоні 100 місць для сидіння в літньому кінотеатрі та освітлення прилеглої території навколо нього» (530), №21, М.В. Мирошніченко «Облаштування дитячих майданчиків у смт Воронове, Сиротине, Метьолкіне м. Сєвєродонецьк» (397), №18, І.М. Загорулько «Створення комфортних умов за європейськими стандартами в інклюзивній групі для дітей з особливими потребами в дитячому садочку №38 «Росиночка» (392), №52, І. С. Александрова «Дитячий майданчик «Родинне дозвілля» по вул. Маяковського буд.10 (271), №22, Т.В. Бєлікова і О.В. Агафонова «Спортивно-ігровий майданчик для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку» (234), №39, Т.І. Тицина «Освітлені Арки» (232), №56, Н.Ю. Драньова та Ю.В. Драньов «Проект благоустрою кварталу №52 «Заради майбутнього» (222), №20, Ю.О. Нехороший «Проект благоустрію кварталу №29 «Добробут» (212), №28, С.В. Демчук та І.В. Сташевська «Клуб любителів гри Позитив» (207), №14, Г.В. Асєєва «Дерева 81 мікрорайону – другий подих» (205), №58, В.І. Нарижна «Наш двір – маленька перлина Сєвєродонецька» (175), №8, К.В. Парамонова «Лежачий поліцейський» (166) і №15, О.В. Рингач «Лінгафонний кабінет – ключ до успіху у вивченні іноземних мов» (164), Загальна сума склала 2 430 605 грн.

Марина Багрінцева висловила подяку всім небайдужим мешканцям міста, які взяли активну участь у голосуванні, і привітала авторів, чиї проекти викликали прихильність у сєвєродончан, завоювали їх довіру і здобули перемогу. «Але найголовніше нас чекає попереду: реалізація проектів-переможців. Всі вони будуть розподілені між головними розпорядниками коштів. Щоб реально втілити ваші ідеї, ви також повинні активно долучатися до роботи», – звернулася Марина Іванівна до авторів проектів-переможців.

До привітань долучився і перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв. Він підсумував пройдені етапи і зазначив: «На координаційну раду у перспективі також чекає велика і продуктивна праця. Без проблем та помилок не буває успіху. Тому насамперед нам треба детально обговорити і узагальнити всі зауваження й удосконалити існуюче Положення про громадський бюджет, щоб проекти, які ініціюють жителі нашої громади, у майбутньому більш повно задовольняли суспільні інтереси всіх сєвєродончан».

Інф. "СВ".