Б’ють дзвони.  Протяжно і звучно…

26-04-2018

26 квітня біля пам’ятника жертвам Чорнобиля відбувся мітинг-реквієм з нагоди 32-ї річниці аварії на ЧАЕС.

У заході взяли участь перший заступник Сєвєродонецького міського голови Ігор Слєсарєв, безпосередні учасники ліквідації наслідків трагедії, президент громадської організації «Ветерани Чорнобиля Луганщини» Олексій Малик, голова громадської організації «Союз Чорнобиль» м. Сєвєродонецька Алевтина Фіалковська, представники духовенства, силових структур, громадських організацій, вдови і члени сімей ліквідаторів.

Під час своєї промови Ігор Слєсарєв від імені народного депутата України Сергія Шахова та міського голови Валентина Казакова висловив слова вдячності учасникам ліквідації наслідків чорнобильської трагедії за здійснений ними подвиг, проявлені героїзм та мужність: «26 квітня – день, який ще багато років буде викликати у всього людства почуття скорботи. 32 роки трагедії. 32 роки болю. 32 роки пам’яті. Аварія на Чорнобильській АЕС стала справжнім випробуванням на мужність і єдність. У ті дні тисячі українців були відправлені до місця трагедії для того, щоб вести боротьбу з наслідками аварії. По суті ви боролися з невидимим ворогом. Якщо б не ваш героїзм, то наслідки Чорнобиля не лише для України та сусідній держав, а й для усієї Європи і світу були б значно страшніші і більшого масштабу. Величезне вам спасибі! Вічна пам’ять ліквідаторам, які віддали свої життя заради нас».

У свою чергу Алевтина Фіалковська повідомила про хід заходів, які наразі проводяться лідерами громадських об’єднань стосовно захисту прав чорнобильців.
Досить емоційними були виступи дружин ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС Тетяни Блохіної та Тетяни Пушкар. Перша дякувала лікарям, які зараз надають інтенсивну медичну допомогу її чоловіку, та присутнім за підтримку. Друга – читала вірш, присвячений чорнобильським вдовам.

Під час мітингу-реквієму його учасники тричі вшанували загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання, стали учасниками панахиди за загиблими ліквідаторами на Чорнобильській АЕС та поклали квіти до пам’ятного знака.

Олеся ПЕТРОВА