Вшанували тих, кому ми завдячуємо своїм життям

25-04-2018

З нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф у залі засідань Сєвєродонецької міської ради відбулося урочисте вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Вітали ліквідаторів міський голова Валентин Казаков, його перший заступник Ігор Слєсарєв та керуючий справами виконкому Юрій Журба.

Міський голова Валентин Казаков подякував всім, хто пройшов через Чорнобильське пекло, за їх героїчний подвиг, за врятування світу від атомного лиха, та побажав чорнобильцям-ліквідаторам здоров'я, щастя, благополуччя і миру.

Перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв також звернувся до присутніх зі словами вдячності: «Ви справжні герої і захисники нашої Батьківщини. Ризикуючи власним життям і здоров'ям, зробили все можливе для того, щоб врятувати інших людей та зменшити наслідки страшної трагедії. Гадаю, що ще багато років 26 квітня в усього людства буде викликати жаль та острах. 32 роки тому вам випало справжнє випробування на мужність, єдність та міцність. Тисячі наших громадян з усіх куточків України ринули в той момент до місця трагедії, щоб зробити все можливе і не можливе для ліквідації страшної трагедії. Ми низько схиляємо голову перед тими, хто випробував на собі руйнівну силу радіації, хто дорогою ціною надав можливість нам жити в безпеці, та перед тими, хто ціною власного здоров'я й життя захистив нас й увесь світ від наслідків Чорнобильської катастрофи. На жаль, протягом 27 років незалежності України, керівники нашої країни не надають вам належної уваги. А найголовніше, не виконують ті зобов’язання, які законом покладені на наші державні органи. Ви насправді здійснили героїчний подвиг!».

Грамотами виконавчого комітету, подяками та цінними подарунками  Сєвєродонецької міської ради нагороджено учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

Депутат Сєвєродонецької міської Юрій Фурман передав слова вітань від народного депутата України Сергія Шахова: «Ви дійсно герої, адже пішли у бій з невидимим супротивником. Не летіли кулі, але кожного з вас вразила ця невидима сила – радіація. Кожен з вас знав, що чекає надалі. Не кожен може зважитися на таке. Для цього треба мати мужність, силу волі та самовідданість. Ви рятували своїх дітей, земляків, країну і цілий світ. Низький вам уклін за це. Честь і хвала вам, герої!Вічна пам’ять тим, хто став жертвою цієї техногенної катастрофи».

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Завершився захід врученням подарунків від народного депутата України Сергія Шахова.

Олеся ПЕТРОВА