Зустрів війну в Сєвєродонецьку: Фотограф та боєць Ярослав Лабинський представив виставку авторських світлин

03-08-2023

]]>Телеканал "Новий Чернігів": Ярослав Лабинський – фотограф та боєць. Чоловік опанував репортажну фотозйомку понад десять років тому, шість із них присвятив документації військового життя. Нова історія розпочалася для нього на світанку 24-го лютого 22-го, тоді в Сєвєродонецьку  разом із побратимами зустрів повномасштабну війну. Там за декілька днів до вторгнення рашистів зафіксував урочистості присвячені Дню Єднання. Цю світлину поруч з іншими можна побачити на виставці “Миттєвості війни” в обласній бібліотеці імені Русових. ]]>

– Світлин, які були зроблені за останні півтора року з початку повномасштабного вторгнення і одна перед, але саме ця світлина зроблена у Сіверодонецьку, інші фотографії вже Чернігів, Чернігівська область, – повідомив фотограф,  військовослужбовець ОК «Північ» Ярослав Лабинський.

У квітні минулого року військовий повернувся до рідного міста, де продовжив  роботу та зафільмував наслідки, котрі приніс на Чернігівщину “руській мір”. Аби зібрати достатньо матеріалу для фотопрезентації, Ярослав побував у  багатьох районах області, поспілкувався з очевидцями. Він намагався не лише окреслити хронологію подій, а й показати глядачу життя на передовій: емоції своїх колег під час виконання бойових завдань.

– Тут є фотографії як портрети військовослужбовців, так і якісь окремі деталі, що стосуються їхньої життєдіяльності. Є декілька фотографій, які були направлені на портрети: очі. Як людям військовослужбовцям не легко боронити нашу країну.  Там очі говорять самі за себе. Є світлини великих вибухів або стрільби, де з кулемета стрільба, все розлітається, – зазначив Ярослав Лабинський.

Підтримати Ярослава  прийшли і його побратими. Вони допомагали  обирати світлини та організувати виставку. Зокрема, і  Вадим Мисник – офіцер ОК “Північ”.  За словами військовослужбовця, усі фотографії – унікальні.

– Вага цієї виставки в тому, що тут немає якихось постановочних світлин, усі світлини, вони живі, вони викликають емоцію або динаміка, або статична фотографія, але вона все одно дає емоцію жалю.  Якщо про зруйновані будівлі Чернігівщини: церкви, місця, де катували наших жителів орки, або це обличчя наших захисників, емоції, які на їхніх обличчях , це і лють, і відвага,  і втома  – це життя як воно є, бойове, – підкреслив офіцер ОК “Північ” Вадим Мисник.

Містянам, які знаються на фотомистецтві, роботи Ярослава не лише сподобалися, а й надихнули.

– Цю війну він бачить не просто зі сторони, а з середини  і це погляд людини, яка безпосередньо стикається з бойовими діями і з найбільш гарячими подіями війни. Дуже важливо донести цю тему до людей, щоб вони побачили – як воно є насправді, – додав член Національної спілки фотохудожників України Сергій Тарабара.

– Виставка Ярослава Лабинського “ Миттєвості війни”, звичайно вона справляє величезне враження, дуже на високому професійному рівні знімає. Він розуміє де треба сфокусувати увагу глядача . Мені як чернігівцю  дуже важливо було подивитися на серію творів присвячених Лукашівці, – уточнив мистецтвознавець, фотограф-аматор Віктор Величко.

До кінця серпня виставка діятиме в Чернігові. Надалі  світлини  поїдуть у столицю, а звідти до європейських країн.

За матеріалом: Телеканал "Новий Чернігів" - ]]>https://newch.tv/myttievosti-viyny-u-chernihovi-vidkryly-vystavku-avtors...]]>