Житловий комплекс на 16 однопід’їздних 9-ти поверхових будинків: у Сєвєродонецьку пройшли громадські слухання з розгляду проєкту Детального плану в районі вул.Донецька, 3

10-09-2020

10 вересня відбулися громадські слухання з розгляду проєкту Детального плану частини території м.Сєвєродонецьк в районі вул.Донецька, 3, та звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту, розробниками яких є Харківський інститут «Укрміськбудпроект» та ТОВ «Земстройпроект».

У громадських слуханнях прийняли участь керівник військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Олександ Стрюк, заступник керівника військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Олександр Ольшанський, фахівці військово-цивільної адміністрації, члени міської архітектурно-містобудівної ради, мешканці міста та зацікавлені інвестори.

Відкриваючи слухання, Олександр Стрюк зауважив, що одним із повноважень Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк є забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку території міста, в тому числі розвиток житлового будівництва. В Детальному плані території в районі вул.Донецька, 3, який винесено на розгляд громадськості, передбачено розміщення нових багатоквартирних житлових будинків, тому необхідно зважено віднестись до розгляду даного детального плану.

«Перш за все, це проєкт будівництва житла для військовослужбовців та ВПО. З одного боку він вирішує соціальні проблеми цих категорій населення, а з іншого – цей великий будівельний проєкт допоможе вирішити і низку проблем самого міста щодо удосконалення і розбудови його інфраструктури. Це не єдиний проєкт, яким займається військово-цивільна адміністрація і який супроводжує. Але на часі він найбільший. Звертаюся до всіх з пропозицією його підтримати, оскільки він має в собі дуже велике соціальне навантаження і дозволить вирішити досить багато питань і проблем, бо мова йде про будівництво 550 квартир. Моє побажання, щоб ці слухання пройшли відкрито і максимально позитивно», - підкреслив Олександр Стрюк.

Головуючим на слуханнях був заступник керівника військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Олександр Ольшанський. Він також звернув увагу присутніх на важливість проєкту як для захисників України та ВПО так і для територіальної громади Сєвєродонецька.

Детальний план представив начальник управління землеустрою, містобудування та архітектури військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Гліб Рудь.

Проєкт передбачає будівництво на території колишньої зруйнованої спортивної споруди по вул.Донецька, 3 нового житлового комплексу. В житловому комплексі заплановано 16 однопід’їздних 9-ти поверхових житлових будинків на 550 квартир, парковки на 92 машиномісця, благоустрій території з влаштуванням дитячих та спортивно-ігрових майданчиків з алеями і майданчиками відпочинку у зеленій зоні. Обов’язковим є забезпечення запроєктованих житлових будинків водопостачанням, водовідведенням та газопостачанням. Опалення, вентиляція та гаряче водопостачання житлових будинків буде відбуватись від дахової котельні. Уточнення розміщення схем інженерних мереж буде вирішуватись на подальших стадіях проєктування з урахуванням інвестиційних пропозицій та відповідних технічних умов.

Представник ТОВ «Земстройпроект» представив звіт про стратегічну екологічну оцінку (СЕО) та наголосив, що СЕО– це новий інструмент реалізації екологічної політики, який базується на простому принципі: легше запобігти негативним для довкілля наслідкам діяльності на стадії планування, ніж виявити та виправляти їх на стадії впровадження проєкту. Стратегічна екологічна оцінка проводилася паралельно з розробленням детального плану і дозволила сформулювати з його розробниками ряд пріоритетних заходів щодо попередження, скорочення або зниження передбачуваних наслідків негативного впливу на стан довкілля, у тому числі здоров'я населення.

Після детального обговорення була прийнята резолюція громадських слухань: підтримати проєкт «Детальний план частини території міста Сєвєродонецька в районі вул.Донецька,3» та звіт про стратегічну екологічну оцінку проєкту детального плану та подати їх на затвердження керівником військово - цивільної адміністрації міста.