«Завдяки мужнім та злагодженим діям моїх побратимів, нам вдалося затримати ворога на підступах до Сєвєродонецька та Лисичанська», - розповідає майстер-сержант Андрій, який після поранення знову повернувся в стрій

31-07-2023

Прикордонники разом з військовими інших формувань міцно тримають оборону та дають гідну відсіч ворогові.

Майстер-сержант Андрій вже більш як 20 років у лавах Державної прикордонної служби України. Перший військовий досвід отримав у Сумському прикордонному загоні, в підрозділах, які здійснювали прикордонний контроль у залізничних пунктах пропуску. У 2006 році Андрій вирішив стати кінологом, і пройшов навчання в Кінологічному навчальному центрі, що в місті Великі Мости. Першим чотирилапим помічником прикордонника була спанієль Ельза. А з 2014 року його беззмінною напарницею є спанієль Джесі, спеціально навчена на пошук наркотичних речовин.

З нею Андрій проходив службу у Бердянську, згодом – у Донецькому прикордонному загоні, а потім знову Сумщина. У 2020 році Андрій разом із Джесі перевівся до Луганського прикордонного загону, і служив на КПВВ «Щастя».

Там же його і застала війна. У складі свого підрозділу Андрій став на захист і оборону населеного пункту. Прикордонники, які діяли в складі інших підрозділів Сил оборони, неодноразово вступали в бойові зіткнення з важкою технікою противника, потрапляли під авіаційні та щільні мінометні й артилерійські обстріли.

«Цей день мені запам’ятався на все життя, - згадує прикордонник. - 24 лютого 2022 року, під час бою з переважними силами противника, ми отримали команду про відхід на інші позиції. Відхід основного складу підрозділу прикривала група прикордонників у складі п’яти осіб, в тому числі і я. Ми стримували ворога доки основні сили не відійшли на заздалегідь визначені позиції. Під час цієї операції, всупереч масованим обстрілам, я забрав свою Джесі, та в складі групи прикриття ми всі відійшли до свого підрозділу».

Наступні декілька тижнів Андрій неодноразово брав участь у зачистці населених пунктів Луганщини від ворожої нечисті. «Завдяки мужнім та злагодженим діям моїх побратимів, нам вдалося затримати ворога на підступах до Сєвєродонецька та Лисичанська», – говорить Андрій.

У середині березня, під час масованого мінометного обстрілу, майстер-сержант отримав тяжке поранення в грудну клітину – уламок увійшов біля серця і вийшов через плече, вщент роздробивши ключицю. «Коли мене евакуйовували до медичного закладу, я попросив своїх побратимів приглянути за своєю улюбленицею», – розповідає прикордонник.

Андрій переніс декілька складних операцій, згодом – лікування і реабілітація за кордоном. Весь цей час Джесі дуже сумувала за своїм господарем. Зустрілися вони вже після повернення Андрія з-за кордону. «Радощів Джесі не було меж. Вона стрибала, скавчала, і не відходила ні на крок від мене, – пригадує прикордонник. – Я дуже вдячний своїм товаришам, а також волонтерам, які весь цей час доглядали за моєю помічницею».

Після лікування і реабілітації Андрій знову в строю і проходить службу в одному з прикордонних підрозділів на Сумщині.

«Я не можу відсиджуватися вдома в той час, коли моя країна потерпає від загарбників. Мрію, щоб вона якнайскоріше була звільнена від російської наволочі, відновилася та була квітучою й вільною», – поділився з упевненістю прикордонник.

Детальніше у відео телеканалу Суспільне.

За матеріалом: Державна прикордонна служба України - ]]>https://dpsu.gov.ua/ua/news/%20video%20-pislya-poranennya-znovu-v-striy-...]]>