Як працює Сєвєродонецький хаб для переселенців у Дніпрі (ФОТОРЕПОРТАЖ)

23-06-2023

У Дніпрі вже майже рік діє гуманітарний хаб для внутрішньо переміщених осіб, заснований Сєвєродонецькою міською військовою адміністрацією. Скористатися послугами, розповіли в закладі, можуть не тільки сєвєродончани, а всі зареєстровані тут переселенці з громад Луганської області, які живуть у Дніпрі. Хаб, який розпочинався як осередок з надання гуманітарної допомоги, наразі має кілька напрямків роботи. Зокрема, у ньому проводять просвітницькі й культурні заходи. А ще – є руда й хвостата «співробітниця».

]]>Докладніше – у фоторепортажі ]]>]]>Суспільного Дніпра]]>]]>.]]>

У Сєвєродонецькому хабі в Дніпрі наразі зареєстровано 11 тисяч переселенців з Луганської області, розповіла Суспільному начальниця відділу культури Сєвєродонецької міської військової адміністрації Тетяна Грачова. За її словами, щодня заклад приймає від 200 до 400 людей.

Гуманітарка, куточок читача, хвостата "співробітниця". Як працює Сєвєродонецький хаб для переселенців у Дніпрі

Суспільне Дніпро

В основному вони приходять за гуманітарною допомогою. В хабі отримують харчі та засоби гігієни, які через Луганську обласну військову адміністрацію передають міжнародні доброчинники.

Суспільне Дніпро

«Гуманітарку» люди, зареєстровані в хабі, одержують раз на місяць-півтора. Цього дня у пакунках, які видають, – цукор, борошно, макарони, рис, томатний сік, олія.

Один пакунок – на одну людину.

Суспільне Дніпро

«Хороший набір, непогано укомплектовано. Ми вже не раз отримували», – говорять переселенки Тетяна та Валентина.

Аби не створювати черг, людям телефонують завчасно і запрошують прийти на певну годину.

Суспільне Дніпро

Отримати можна й засоби гігієни, зокрема дитячі й дорослі підгузки.

Переселенці в хабі можуть також підібрати собі одяг та взуття. Всі речі – вживані, але в доброму стані. Вони прийшли як гуманітарна допомога з Європи та США.

Суспільне Дніпро

Сєвєродончанка Катерина прийшла взяти дещо з одягу для своєї новонародженої правнучки.

«Приїхали в Дніпро рік тому. Місяць прожили під обстрілами… Змогла вивезти всю свою родину – сина, доньку, онука. Наша Кіра народилася вже тут, пів місяця тому. Ось прийшла подивитися речі для немовлят», – каже жінка.

Катерина, переселенка з Луганщини / Суспільне Дніпро

Хаб, який розпочинався як власне осередок надання гуманітарної допомоги, наразі має кілька напрямків роботи. Зокрема, у ньому проводять просвітницькі й культурні заходи.

Зараз, приміром, формують куточок читача, говорить Тетяна Грачова.

Тут збирають книги та журнали для дітей і дорослих. Дещо принесли люди, дещо – «Укрпошта». Почитати літературу можна на місці або взяти додому.

Суспільне Дніпро

«У нас в Сєвєродонецьку було три великі бібліотеки. Публічна бібліотека – повністю розбита, згоріла. Була дитяча бібліотека – розбита наполовину. А юнацька – залишилася. Але зараз, наскільки мені відомо, окупанти зібрали всі україномовні книжки – а їх там було дуже багато, ми тільки оновили фонди – і спалили їх. Повністю знищені. Комп’ютери покрали», – говорить Тетяна Грачова.

Сама жінка більш як місяць прожила в рідному місті під обстрілами.

«У нас обстріли були кожні дві-три години, «гради», а потім – і авіанальоти. Ми з дівчатами з перших днів волонтерили – допомагали з розподілом гуманітарної допомоги, садили людей з інвалідністю в автобуси для евакуації. Виїхала я з родиною до Дніпра вже на початку квітня, трохи відпочили, а в липні почали працювати», – розповіла переселенка Тетяна Грачова.

Афіша концерту / Суспільне Дніпро

24 червня в хабі ]]>планують]]> провести доброчинний концерт. На ньому виступлять творчі колективи Дніпра. Вхід буде платний, всі кошти підуть на підтримку 25-ї повітрянодесантної бригади, каже Тетяна Грачова.

Окрім того, на базі хабу працює ЦНАП та ]]>цифровий хаб]]>, де людей навчають працювати з гаджетами. Тут, зокрема, допомагають зібрати пакет документів і податися на компенсацію за зруйноване чи пошкоджене житло.

Цифровий хаб / Суспільне Дніпро

Ведуть прийом фахівці Пенсійного фонду, служби зайнятості, а також медики.

Суспільне Дніпро

За словами Тетяни Грачової, в хабі Сєвєродонецька в Дніпрі загалом працює близько 20 співробітників. А ще – одна позаштатна «помічниця», кішка Рижуля.

Рижуля / Суспільне Дніпро

Вона приблукала сюди в перші дні роботи хабу й стала улюбленицею.

Суспільне Дніпро

«Рижуля вже рік тут. Вона наша, «хабівська», вона – дніпрянка. Кожного співробітника зустрічає, біжить вранці... І відвідувачі реагують добре», – кажуть співробітники.

Суспільне Дніпро

Графік роботи хабу: з понеділка по п’ятницю, з 10.00 до 15.00. Адреса: Дніпро, проспект Петра Калнишевського, 27К.

Джерело: Суспільне Дніпра - ]]>https://suspilne.media/512619-gumanitarka-kutocok-citaca-hvostata-spivro...]]>