Вони перші в світі бачать, як сходить сонце

18-10-2017

17 жовтня у міському Палаці культури відкрито тематичну виставку японської фотографії у рамках проведення у 2017 році Року Японії в Україні.

Згідно з Указом Президента України 2017 рік оголошено «Роком Японії в Україні». Цьогоріч виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Україною та Японією. Ця фотовиставка сприятиме зближенню українського та японського народів, зміцнення співпраці міждержавної. І символом цієї співпраці є офіційний логотип, який представлений у експозиції. Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн. Хіномару (японська назва прапору Японії) і пасхальне яйце притуляються один до одного, чим символізують дружні відносини між Україною та Японією. Фотовитвори, представлені на виставці, є унікальними прикладами японського життя й побуту та дають можливість зануритися в атмосферу Країни Висхідного Сонця.

У відкритті взяли участь в.о. першого заступника міського голови С.В. Зарецький та директор Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності ЛОДА Д. В. Денищенко.

Денис Денищенко зазначив, що Уряд Японії допомагає Україні, а особливо Луганській області значно більше, ніж країни, що вважалися історичними партнерами. «Ми хочемо, щоб більше людей знали, що таке Японія. Як живуть японці. І хоч ця країна знаходиться далеко, вони за нас переживають, тому що знають, що в нас тут відбувається», - наголосив Денис Вікторович.

В.о. першого заступника міського голови Сергій Зарецький зазначив, що Уряд Японії не лише допомагає нам відновлювати мости, ремонтувати комунальні заклади: «У такий складний для нас час вони перші, хто після збройного конфлікту прийшли з практичною допомогою до нас. Посол Японії знає, що міська влада цінує цю підтримку. Ми готові всіляко сприяти встановленню дружніх і партнерських стосунків між нашими далекими географічно, але близькими тут країнами. Японія однією з перших визнала незалежність нашої держави. Ми бачимо, що ця підтримка конкретна, пряма і дипломатична як у технічній частині, так і в плані культурного обміну. Висадка сакур, що запланована на кінець жовтня – це черговий і далеко неостанній етап співробітництва Сєвєродонецької міської ради, Луганської ОДА і Уряду Японії. Японія – це інший, унікальний світ. Японці сильні духом, люблять свою країну. Безумовно, в нас є, чому в них повчитися!», - наголосив Сергій Зарецький.

Насолоджуватись мистецтвом японських фотографів і здобути нові знання про Японію та чарівний світ її культури можна до 20 жовтня 2017 року. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати тематичну фотовиставку.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Сєвєродонецької міської ради