Урочисте спецпогашення знаків поштової оплати

10-10-2018

9 жовтня, у Всесвітній день пошти, у приміщенні Луганської обласної державної адміністрації відбулося урочисте спецпогашення поштових блоків марок, випущених Укрпоштою з нагоди 100-річчя першої марки нашої країни. Право погашення мали виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Сергій Філь та перший заступник міського голови міста Сєвєродонецька Ігор Слєсарєв. Луганську дирекцію Укрпошти на церемонії представляли її директор Ілона Моїсеєва, заступник директора Любов Кізіна та начальник відділу поштових послуг Інна Місюра.

Як зазначили представники Укрпошти, перша марка у світі увійшла у обіг у травні 1840 року в Англії. Почин мешканців Англії підхопили і інші країни, які також стали випускати власні поштові мініатюри. Сто років тому, у часи створення незалежної української держави, з’явилася і перша поштова марка України, її авторами стали художники-графіки Георгій Нарбут та Антін Середа.

До ювілею цієї поштової мініатюри, друкованої на тонкому картоні з написом на звороті «Ходять нарівні з дзвінкою монетою», Укрпошта випустила поштові блоки марок, які і гасилися у Всесвітній день пошти з метою популяризації української філателістичної продукції у світі, адже з 1992 року Україна як незалежна держава знову почала друкувати власні марки та стала членом Всесвітнього поштового союзу.

Як зазначив виконуючий обов’язки голови ОДА Сергій Філь: «Кожна незалежна держава має свої атрибути. Одним із таких атрибутів є поштова марка. Для нас 100 років першої марки, випущеної Україною у обіг, – це 100 років української державності».

Перший заступник міського голови Сєвєроднецька Ігор Слєсарєв сказав: «Пошта – невід’ємна частина цивілізованого суспільства, яка виконує надзвичайно важливу роль у єднанні всього суспільства, всіх регіонів нашої країни та світу. А «Укрпошта» ще й несе життя у найвіддаленіші куточки нашої України; і навіть там, де немає Інтернету, телефонного зв’язку або телебачення – там є поштові скриньки та відділення поштового зв’язку. І дуже приємно, що працівники «Укрпошти» не оминули місто Сєвєродонецьк у відзначенні 100-чя випуску перших поштових марок. Я бажаю, щоб усі наші мешканці отримували лише радісні листи та звістки з найкрасивішими та ювілейними поштовими марками України!».

За традицією, марки та конверти, погашені спеціальним штемпелем протягом такого урочистого дня, стають філателістичною цінністю, нарівні з тими, які Луганська дирекція ПАТ «Укрпошта» за участі місцевих філателістів демонструвала на виставці, розгорнутій у холі ОДА 9 жовтня. Всі присутні на церемонії поціновувачі поштових мініатюр могли ознайомитися з експозицією.