Учасниця програми "ВідноваUA", переселенка із Сєвєродонецька Юлія Руденко: "Хочу відновлювати свою рідну Луганщину"

05-07-2023

]]>Програма "ВідноваUA": в Житомирі молодь із семи областей України ремонтує майбутній молодіжний простір.]]>

]]>30 учасників національної програми "ВідноваUA" із семи областей беруть участь у відновленні молодіжного простору в одному із бізнес-центрів Житомира. Крім ремонтних робіт, для учасників програми готують різні навчальні тренінги, розповіла Суспільному Житомир голова ГО "Сучасний формат" Жанна Соловйова.]]>

]]>За її словами, саме вони організовують обмін у Житомирі, куди в рамках програми залучення молоді до відновлення України приїхали учасники з Миколаївської, Запорізької, Рівненської, Львівської, Чернігівської областей та міста Дніпра, є також і житомиряни.]]>

В Житомирі учасники національної програми з семи областей ремонтують молодіжний центр. Житомир, 4 липня 2023 року. Фото: Facebook НУО "Сучасний Формат"

"Всі учасники, які беруть участь у програмі "ВідноваUA", це – добровольці, – каже Жанна Соловйова. – Спершу був оголошений конкурс по всій Україні, учасники подавали заявку, а далі ми вже безпосередньо комунікували з ними і запрошували до Житомира".

Голова ГО "Сучасний формат" Жанна Соловйова

Голова ГО "Сучасний формат" Жанна Соловйова. Житомир, 4 липня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

За словами організаторки, у частині приміщення, яке знаходиться в центрі Житомира, вони хочуть створити молодіжний простір – дружній, затишний та інклюзивний.

Координатор програми "ВідноваUA" в Житомирі Євген Осипенко ремонтує майбутній молодіжний простір разом із учасниками програми.

"Зараз ми з дівчатами будемо забивати укоси цих вікон у білий колір. Будемо розбиватися на команди. Одна команда буде формувати одні укоси, інша – другі", – каже Євген Осипенко.

Координатор програми "ВідноваUA" в Житомирі Євген Осипенко

Координатор програми "ВідноваUA" в Житомирі Євген Осипенко. Житомир, 4 липня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Євген Осипенко ремонтує разом із учасниками програми

Євген Осипенко ремонтує разом із учасниками програми. Житомир, 4 липня 2023 року. Фото: Facebook НУО "Сучасний Формат"

Учасниця програми фарбує укоси вікон

Учасниця програми фарбує укоси вікон. Житомир, 4 липня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Серед учасників групи – Юлія Руденко, дівчина жила у Сєвєродонецьку на Луганщині. Після початку російської окупації переїхала до Дніпра. Розповіла, що бере участь у програмі, аби здобуті знання застосувати після деокупації її рідного міста.

"Хочу відновлювати свою рідну Луганщину і не тільки Луганщину, взагалі ті міста, які будуть деокуповані, – каже Юлія Руденко. – Хочу набратися досвіду, як формувати команду, зацікавити молодь і взагалі людей долучити до віднови, як все це організовувати і будувати цей процес".

Юлія Руденко із Сєвєродонецька Луганської області

Юлія Руденко із Сєвєродонецька Луганської області. Житомир, 4 липня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Марія Некрасова народилася у Маріуполі. Дівчина каже, що буде однією з перших, хто поїде відновлювати місто після деокупації.

"Впевнена, що я повернусь додому і зберу велику команду, яка поїде туди на відновлення серед перших волонтерських заїздів", – сказала Марія Некрасова.

Марія Некрасова із Маріуполя

Марія Некрасова із Маріуполя. Житомир, 4 липня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Розміщуватиметься молодіжний простір в одному із бізнес-центрів Житомира.

Ольга Бортнікова менеджерка програми "ВідноваUA" в Житомирі

"Були різні варіанти. Пошуки занадто довго тривали, а нам потрібно було швидко знайти приміщення. І соціально відповідальний бізнес пішов нам назустріч, надав приміщення, яке буде надалі слугувати молоді", – сказала Ольга Бортнікова.

Ольга Бортнікова, менеджерка програми "ВідноваUA" в Житомирі

Ольга Бортнікова, менеджерка програми "ВідноваUA" в Житомирі. Житомир, 4 липня 2023 року. Фото: Леонід Харшан для Суспільне Житомир

Окрім відновлення молодіжного простору, учасники програми проходитимуть різні тренінги з комунікації та майстеркласи. В перший день, зокрема, вони разом із акторам драмтеатру займалися акторською майстерністю. Національна програма відновлення майбутнього молодіжного простору триватиме в Житомирі впродовж п’яти днів.

Що відомо про програму "ВідноваUA"

Програма "ВідноваUA" це національна програма залучення молоді до відновлення України. Проєкт стартував п’ятого травня 2023 року. Всього у програмі візьме участь 600 молодих людей від 18 до 35 років з усіх регіонів України.

Програма "ВідноваUA" впроваджується Міністерством молоді та спорту України, Державною установою "Всеукраїнський молодіжний центр" та громадською організацією "Центр політичних студій та аналітики "Ейдос" у рамках проєктів ПРООН.

За матеріалом: Суспільне - ]]>https://suspilne.media/521723-programa-vidnovaua-v-zitomiri-molod-iz-sem...]]>