У Сєвєродонецьку відбувся ювілейний XV обласний турнір юних математиків пам’яті І.І. Антипова

23-02-2019

23 лютого на базі Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею відбувся ювілейний XV обласний турнір юних математиків пам’яті І.І. Антипова.

Турнір проводиться щорічно для учнів шкіл, ліцеїв, гімназій, колегіумів. Як зазначають організатори, проведення заходу є одним з напрямків розвитку творчої особистості, який заохочує учнів до поглиблення знань, привчає їх до систематичної наукової діяльності з математики. Основними задачами турніру є пропаганда математичних знань, а також виявлення та розвиток юних обдарувань.

У турнірі взяли участь учні 5-9 класів шкіл міст Сєвєродонецька, Лисичанська та Рубіжного, які творчо обдаровані та мають математичні здібності, а тому вирішили змагатися у кмітливості, винахідливості та знаннях.

Масовою була паралель 6 класів, серед учнів яких взяла участь і п’ятикласниця з 14-школи м.Сєвєродонецька Катерина Злобіна – наймолодша учасниця Турніру.

Захід розпочався урочистим відкриттям, під час якого учні ІІІ курсу фізико-математичного профілю розповіли про життя Івана Івановича Антипова та історію турніру:

«Турнір юних математиків започатковано п’ятнадцять років тому, а перший було проведено 13 березня 2005 року.

Турнір отримав ім’я першого директора школи №16 – Антипова Івана Івановича.

І.І. Антипов в 1965 році приїхав до Сєвєродонецька і почав працювати спочатку в СШ №3 учителем математики, потім директором СШ №6, а потім очолив педагогічний колектив СШ №16.

Умілий організатор, він зумів згуртувати вчителів, створити колектив творчих особистостей. Силами вчителів та батьків оформлювали кабінети, створювали матеріальну базу школи. В той період школа була визнана однією з найкращих у місті. Іван Іванович деякий час очолював міське методичне об’єднання вчителів математики».

Від міської влади організаторів, учасників та гостей заходу привітала депутат Сєвєродонецької міської ради Ганна Чмирьова, яка до речі працює вчителем математики у Сєвєродонецькому багатопрофільному ліцеї та разом зі своєю колегою Людмилою Литвиненко є ініціатором Турніру.

Ганна Іванівна за багаторічну сумлінну і плідну працю, особистий внесок й творчий підхід до організації інтелектуального дозвілля учнів у позаурочний час, за розвиток обдарованості учнівської молоді міста та з нагоди 15-річчя від дня заснування регіонального турніру юних математиків ім. І.І. Антипова вручила грамоти виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради наступним вчителіям-організаторам регіональних турнірів юних математиків ім. І.І. Антипова:

-   Прогуленко Олександрі Миколаївні, вчителю фізики Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею;

-   Рибніковій Майї Романівні, вчителю математики Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею;

-   Шерстюк Олені Павлівні, вчителю математики СЗШ І-ІІІ ступенів № 14;

-   Івановій Олені Олександрівні, вчителю математики СЗШ І-ІІІ ступенів № 5.

Також зі словами привітання та подяки виступила директор ліцею Олена Скурідіна, поетеса Наталія Кулакова та члени журі конкурсу.

Під час урочистостей відбулося нагородження переможців Інтернет-туру, який традиційно проводиться перед турніром.

Після відкриття почалася основна частина – написання робіт учнями.

По закінченню учні мали змогу ознайомитися з правильним розв’язанням завдань, яке було представлено учнями 10-х та 11-х класів Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею. Після цього на учасників чекали у буфеті, в актовій залі та в комп’ютерному класі з різноманітними конкурсами та іграми до оголошення результатів:

- сірникова олімпіада;

- шаховий турнір;

- майстер-клас збирання кубику Рубіка;

- фестиваль «Життя з роботами».

Крім того, в актовій залі вихованцями та педагогічним колективом Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею була представлена цікава та насичена концертна програма.

В цей час протягом двох годин журі, яке складалося з вчителів математики та учнів 10 – 11 класів, перевіряли роботи та підбивали підсумки.

Нагородження переможців відбулося урочисто в актовій залі. Члени журі привітали всіх учасників турніру, відмітили кращі роботи та нагородили переможців дипломами та цінними подарунками.

Слід зазначити, що переможці турніру – учні 7-их класів, за їх бажанням та дозволом батьків можуть бути зараховані на перший курс багатопрофільного ліцею (фізико-математичний профіль) на пільгових умовах.

Відділ внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю