Ювілейний концерт до 45-річчя народного хору «Козачі наспіви» під керівництвом Івана Крохмаля

23-02-2019

23 лютого у міському Палаці культури відбувся ювілейний концерт народного хору «Козачі наспіви».

Слід зазначити, що керівником хору є Іван Романович Крохмаль, який працює в міському Палаці культури з 1973 року та вже впродовж 46 років є беззмінним творчим натхненником народного хору «Козачі наспіви».

З юних років Іван Романович  почав писати свої перші пісні, а вже у 1974 році був прийнятий до обласного об’єднання композиторів Луганщини. У 1988 році колективу під його керівництвом присвоєно почесне звання «Народний». За час своєї творчої діяльності Іван Романович Крохмаль написав більше 300 пісень, багато з яких видані в декількох творчих збірниках, якими користуються багато хорових колективів України та ближнього зарубіжжя. Іван Романович використовує нові тенденції музичного розвитку хорових і вокальних навичок учасників в аматорському колективі, має свою методику викладання, розробляє нові форми організації роботи вокального колективу. Учасники народного хору співають у багатьох відомих колективах України, і це є заслугою саме керівника, який зумів навчити любові до народної української пісні, та надав необхідну професійну базу. Саме тому Іван Романович Крохмаль вважається старійшиною серед творчих керівників самодіяльних колективів нашого міста, джерелом натхнення і наслідування. Тому на ювілейному концерті з нагоди 45-річчя народного хору як керівником, так і виконавцями було представлено свої найкращі досягнення.

Програма ювілейного концерту розпочалася з виконання народним хором пісень «Марш запорізьких козаків», «Ой, чий то кінь стоїть» і «Їхали хлопці, три запорожці» та офіційних поздоровлень ювілярів.

Привітати видатних сєвєродонецьких аматорів завітала депутат Сєвєродонецької міської ради, начальник відділу культури міськради Тетяна Грачова, яка звернулася до колективу і його керівника зі словами подяки й побажаннями подальших успіхів та вручила грамоту з подарунком.

Після офіційних привітань та поздоровлень Тетяна Васильєва та Тетяна Недбайло виконали пісню «Загрустила песня», слова для якої написав В. Козодоєв, а музику І. Крохмаль. Від вокального дуету Тетяни Сергєєвої та Лариси Шевчук прозвучали зворушливі пісні «Калина рябина» і «Любимый мой».

Жіночий вокальний ансамбль народного хору виконав пісні «А в саду калина розцвітає», «Жоржини», «Метелица», а чоловічий квартет – «Белый тополь».

Надзвичайно вразила глядачів пісня «Діти війни», слова і музику до якої написав Іван Крохмаль.

Загалом зі сцени Сєвєродонецького міського Палацу культури у ювілейний концерт до 45-річчя народного хору «Козачі наспіви» прозвучало 25 пісень, як нових, так і тих, які полюбилися і давно знайомі, а зразковий ансамбль естрадного танцю «Талісман» подарував присутнім дві хореографічні композиції.

Як зазначила директор міського Палацу культури Олена Гринько, керівник народного хору «Козачі наспіви» Іван Крохмаль разом з колективом не зупиняється на досягнутому і постійно підвищує виконавський рівень. Тому ювілейний концерт став справжнім святом для глядачів, що люблять і цінують народну пісню, а творчий колектив, як завжди, показав свій професіоналізм виконання, високу сценічну культуру і творчий потенціал.

Народний хор «Козачі наспіви» під керівництвом Івана Романовича Крохмаля неодноразово ставав лауреатом та переможцем престижних обласних, Всеукраїнських та міжнародних фестивалів таких, як:

•  Міжнародний фестиваль мистецтв «Слобожанський спас», диплом II ступеня;

•  Всеукраїнський фестиваль козачої пісні «Червона калина», диплом III ступеня;

•  Обласний фестиваль мистецтв «Луганщина – світанок України»;

•  Міжнародний фестиваль «Шевченківська весна», диплом лауреата;

•  Всеукраїнський фестиваль «Дзвени піснями, моя земле!», диплом лауреата;

•  Обласний фестиваль національно-етнічних культур «Сузір’я злагоди», диплом лауреата;

•  Міський фестиваль «Наша надія – мир на Донбасі», I місце в номінації «хорове мистецтво».

За вагомий внесок у розвиток аматорського композиторського мистецтва, професіоналізм та відданість справі,  творчі здобутки Іван Романович Крохмаль був нагороджений:

•  грамотою відділу культури Сєвєродонецької міської ради  (2014 рік);

•  грамотою комунального закладу «Сєвєродонецький міський Палац культури» (2015 рік);

•  Почесною грамотою Міністерства культури України (2016 рік);

•  грамотою комунального закладу «Сєвєродонецький міський Палац культури» (2016 рік);

•  подякою Сєвєродонецької міської ради (2016 рік);

•  відзнакою громадської організації, нагрудним знаком «Народні герої» (2016 рік);

•  грамотою Сєвєродонецької міської ради (2017 рік);

За участь у звіті обласного об’єднання композиторів «Пісенні скарби Луганщини» був нагороджений дипломом Управління культури національностей та релігій облдержадміністрації.

Нещодавно народний хор «Козачі наспіви» брав участь у зйомках телевізійної музичної програми «Фольк – music» на Першому національному каналі м. Київ.

Кликните по изображению для просмотра в полном размере

Средняя: 5 (3 оценок)