У Сєвєродонецьку відбувся концерт до Дня Соборності України

22-01-2019

Велична і свята, моя ти Україно!

Лише тобі любить нас і судить,

Нам берегти тебе, соборну і єдину

І нам твою історію творить!

22 січня в Сєвєродонецькому міському Палаці культури відбувся урочистий концерт, присвячений 100-річчю проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки та Дню Соборності України.

Сьогодні значимість свята особливо відчутна: майже століття потому Україна переживає чергове возз’єднання, не лише в боротьбі проти ворожих сил, але ж і довкола спільних цінностей, серед яких, зокрема, духовно-культурні. Тож на урочистому концерті представили українські композиції переважно патріотичного звучання.

На початку з вітальним словом до присутніх звернулась заступник міського голови Ірина Степаненко: «День Соборності особливо сьогодні, коли наші захисники зі зброєю відстоюють суверенітет країни, нагадує нам, що століття тому наш народ зміг об’єднатися в одну державу, і сьогодні наш святий обов’язок зберегти Україну, незважаючи на підступність та агресію Російської Федерації, яка анексувала Автономну Республіку Крим та окупувала частину нашої Луганської і Донецької області.

Сьогодні ми засуджуємо тероризм і вшановуємо пам’ять всіх, хто поліг за незалежність та єдність нашої держави. І символічно, що відбувається це в день Соборності України. Адже 100 років тому відбувся Акт Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, коли воля народу, проголошена на площі Святої Софії, стала силою, яка привела нас до незалежності.

Зараз наш народ знову усіма силами виборює унітарність і цілісність держави. Тільки  відновивши мир на нашій землі ми зможемо відчувати себе щасливими. Саме наша єдність є запорукою утвердження України як вільної європейської держави.

Впевнена, що всі сєвєродончани, як і весь світ, вся Україна засуджують війну, тероризм та загибель людей.

В День Соборності я бажаю всім, в першу чергу, миру й злагоди, сил і натхнення, щастя й добробуту та щоб наші щирі прагнення розквітли світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення України та розвиток духовності нашого народу. Тільки разом ми непереможні! Слава Україні!»

Також виступив військовий комісар Сєвєродонецького міського військкомату, підполковник В’ячеслав Суханов: «День Соборності – це свято єднання українських земель в одну єдину незалежну Україну! Так сталося, що сьогодні нашу незалежність ми відстоюємо зі зброєю в руках, і гинуть наші громадяни. Хочу запросити на сцену Дар’ю Левченко. Указом Президента України від 05 грудня 2018 року №411-2018 посмертно наш земляк Левченко Сергій Валерійович нагороджується медаллю «Захиснику Вітчизни». Ця нагорода вручається його вдові».

Глядачі з натхненням дивилися патріотичні виступи «Ukrain» (ЗАЕТ «Талісман»), «Дитинство не втрачай» (НАЕП «Луч»), «Натхнення» (кол-в « Зоряни») міського Палацу культури, пісню «Україна» (солісти КЗ «СМПК»), «Вальс» (НАБТ «Евріка») та юних артистів Дитячої музичної школи №1.

В холі Палацу культури до уваги бажаючих представлена тематична виставка до 100-річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки та Дня Соборності України.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю