Відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку з нагоди Дня Соборності України

22-01-2019

Сьогодні в Сєвєродонецьку на честь Дня Соборності України відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. У цей день з нагоди 100-річчя свята прийшли всі, хто твердо впевнений, що тільки в єдності наша країна зможе зберегти свою незалежність, здобуту не одним поколінням українців.

В наш час, коли Україна переживає непрості часи, поняття «соборність» набуло нового значення. День Соборності – це нагадування для всіх громадян України про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, а сила народу – в єдності людей. І особливо тепер нам потрібно про це пам’ятати.

У церемонії покладання квітів взяли участь керівництво та працівники виконавчих органів Сєвєродонецької міської ради, державних і правоохоронних структур, представники громадських і політичних організацій та пересічні сєвєродончани і гості міста.

Урочистий захід розпочався з виконання Державного гімну України, після чого ведучі розповіли про процес здобуття незалежності та возз’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Учнівська молодь зачитали вірші Великого Кобзаря.

З нагоди Дня Соборності України до присутніх звернувся в.о. міського голови Вячеслав Ткачук: «Шановні друзі, шановні однодумці! Вітаю вас з великим святом - Днем Соборності України! У ці складні часи можна по різному думати, але цей день нагадує усім нам, а особливо молодому підростаючому поколінню, що у нас єдина держава і ми - єдиний народ! Наша молодь повинна знати, що єдність земель має важливе значення для нашої держави, для подальшого розвитку нашого суспільства. З нагоди свята дозвольте побажати вам миру, здоров’я і щастя та достатку у ваших оселях. Знайте, якщо ми разом – ми непереможні! Слава Україні!»

На завершення заходу присутні поклали квіти до пам’ятника Великого Кобзаря, тим самим ушанувавши всіх українських героїв, які боролися за вільну та незалежну Україну, і найяскравішим прикладом того є Тарас Григорович Шевченко. Після цього присутні об’єдналися в ланцюг єдності.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації. Ідея соборності українських земель набула державного статусу, в наступні десятиліття залишалась об’єднуючим чинником і чи не єдиним спільним положенням програмних цілей усіх течій національно-визвольного руху. Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі, сприяв подоланню залишків ідей федералізму в ментальності національної політичної еліти.

Відділ внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю

Средняя: 4 (4 оценок)