У Сєвєродонецьку відбулись заходи до 75-ї річниці визволення Луганської області від фашистських загарбників

04-09-2018

4 вересня Луганська область відзначила 75-ту річницю визволення від фашистських загарбників.

Для участі у мітингу-реквіємі керівництво міста та працівники міської ради пішим ходом вирушили на Меморіал Слави. Очолили делегацію перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв та секретар міської ради Ельвіна Марініч.

У заході взяли участь керівництво області та міста, ветерани, кадети, школярі та громадськість.

Перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв звернувся до ветеранів та всіх учасників заходу: «Сім з половиною десятиліть віддаляють нас від тієї пам’ятної дати. Втім її значення для кожного жителя нашого краю ще до сьогодні не втратило своєї значимості.  За період Другої світової війни Луганщина відправила на фронт понад 400 тисяч осіб, які проявили велику мужність та відвагу. Імена багатьох з них увіковічені на меморіальних плитах та у Книгах пам’яті України. З кожним роком героїв стає дедалі менше, але пам’ять про їх військову доблесть та героїзм завжди житиме в серцях нащадків. На жаль, Луганщина  знову під кулями. Долаючи опір нового агресора, вона, як і в далекому 1943 році, відстоює свої населені пункти. Час пом’якшує гіркоту втрат, але пам’ять про загиблих йому непідвладна. Ми повинні пам’ятати про минуле та захистити своє сучасне, щоб у майбутньому уникнути повторення таких жахливих подій. Вічна пам'ять загиблим, щира вдячність і шана живим!»

Голова міської ради ветеранів Володимир Корженко наголосив на величезних жертвах і втратах, коли від рук окупантів, голоду, знущань, бомбардувань, артобстрілів та мін загинуло або пропало без вісти 250 тисяч військовослужбових і понад 100 тисяч військовополонених та мирних жителів.

Пам’ять про загиблих присутні вшанували хвилиною мовчання і покладанням квітів до Вічного Вогню Братської могили на Меморіалі Слави. Від дітей міста до цієї пам’ятної дати зроблено акцію «Птахи пам’яті» - біленькі пташенята з орігамі, які начебто прилетіли на яскраве полум’я вогню та залишилися біля барвистих квітів… назавжди.

Урочистості продовжилися у міській бібліотеці для юнацтва ім. Й. Курлата. Там на ветеранів чекала святкова програма та вручення грамот Сєвєродонецької міської ради і подарунків.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради