У Сєвєродонецьку стартував триденний семінар «Громадський бюджет: шлях до діалогу»

28-07-2017

26 липня у готелі «Мир» розпочав свою роботу триденний семінар «Громадський бюджет: шлях до діалогу». Захід проходить в рамках проекту «Публічні бюджети від А до Я: Інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що реалізується Фондом Східна Європа та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який впроваджується Федерацією канадських муніципалітетів та фінансується Міністерством міжнародних справ Канади. У відкритті та роботі семінару взяли участь представники Сєвєродонецької міської ради: заступники міського голови – Олексій Ярош та Олександр Ольшанський, Марина Багрінцева – начальник фінансового управління, представники польсько-української фундації ПАУСІ, керівники та працівники підрозділів міської ради, депутати, громадськість.

Громадський (партиципаторний) бюджет – демократичний процес, який передбачає залучення громадян міста до розділу частини коштів з міського бюджету. Саме з цього важливого моменту розпочала семінар начальник фінансового управління Марина Іванівна Багрінцева. «Сьогодні ми робимо дуже важливий крок, для того, щоб Сєвєродонецьк увійшов в когорту прогресивних міст України, де вже працює громадський бюджет. Цей демократичний процес дозволить громадськості реалізовувати найсміливіші та цікаві проекти, які допоможуть Сєвєродонецьку розвиватись та перетворитись у сучасне місто. В ідеї громадського бюджету я вбачаю зміцнення громади в цілому, шляхом надання можливості її представникам дискутувати, обговорювати основні проблеми та приймати спільні рішення. На сьогодні це дуже важливо», – підкреслила Марина Іванівна. Начальник фінансового управління детально розповіла про усі кроки, які повинні бути реалізовані, щоб громадський бюджет запрацював та громада змогла реалізовувати свої проекти.

Історія впровадження громадського бюджету в Україні налічує три роки. Так, у 2014 році відбулись перші презентації польського досвіду громадських бюджетів у рамках Проекту Фундації ПАУСІ за підтримки Європейського Союзу та Центральноєвропейської ініціативи «Бюджети за завданнями у Вінниці і Черкасах».

Процес впровадження громадського бюджету у Сєвєродонецьку розпочався у 2017 році. Так, в січні Сєвєродонецька міська рада надала заявку до Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ. З метою отримання методологічної допомоги по втіленню проекту в життя в лютому був підписаний меморандум про впровадження громадського бюджету, а в квітні в офісі Сєвєродонецької агенції розвитку громади відбувся семінар «Громадський бюджет: запрошення до діалогу». На сьогодні створена робоча група, прийнято Положення та проведений конкурс на найкращий логотип. Це перші кроки на довгому шляху до повноцінного впровадження громадського бюджету у обласному центрі Луганщини.

Врешті решт, семінар дозволить отримати практичні знання, почути та побачити досвід закордонних країн та українських міст у впровадженні та реалізації громадського бюджету.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради