Луганське регіональне відділення Асоціації міст України розпочинає реалізацію проекту удосконалення муніципального енергоменеджменту включно з демонстраційними енергоефективними заходами у місті Сєвєродонецьку!

28-07-2017

27 липня 2017 року у приміщенні Сєвєродонецької міської ради (початок о 10.00) відбулося спільне засідання Дорадчої ради з питань енергоефективності та енергозбереження м. Сєвєродонецька та Робочої групи проекту, на якому презентовано мету, завдання, строки та результати реалізації проекту та прийнято рішення щодо запуску проекту.

Захід організовано Луганським регіональним відділенням Асоціації міст України в рамках співпраці проектів «Ініціативи інфраструктурної програми для України» (IIPU) та «Енергоефективні реформи в Україні», що впроваджуються Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.

Відкрив засідання Сєвєродонецький міський голова Валентин Казаков, який зазначив важливість співпраці міста із міжнародними проектами GIZ в сфері енергоефективності на підставі встановленого партнерства ще в 2014 році та подякував за системну допомогу в цій сфері керівництву проекту «Енергоефективність в громадах» GiZ, який поклав основу перебудови мислення, підходів, управління в сфері енергоефективності міста та побудови ефективної діалогової платформи та енергоменеджменту.

Виступаючий акцентував увагу на підписаній містом Угоді мерів та реалізації Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста Сєвєродонецька до 2020 року, затвердженого міською радою ще у 2015 році. Даний стратегічний документ визначив важливість обладнання об’єктів бюджетної сфери міста індивідуальними тепловими пунктами (ІТП), що буде впроваджено в рамках співпраці проектів «Iніціативи інфраструктурної програми для України» (IIPU)» та «Енергоефективні реформи в Україні» в ЗОШ № 10, 15 та ДНЗ № 19 «Ластівка».

Вагомим компонентом енергоефективності, який виконується у місті, є також побудова ефективної діалогової платформи, що впроваджується містом у партнерстві із Луганським регіональним відділенням Асоціації міст України, відзначення Днів енергії, впровадження конкурсів з питань енергоефективності в навчальних закладах міста, семінарів – тренінгів, Форумів з питань енергоефективності тощо.

Наталія Бойко, виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України презентувала проект «Розвиток потенціалу у сфері муніципального енергоменеджменту включно з демонстраційними енергоефективними заходами».

Метою впровадження проекту є формування ефективної регіональної та місцевої політики енергозбереження та залучення місцевих громад до контролю та впровадженню якісних енергетичних сервісів, підвищення рівня обізнаності громадськості щодо питань енергоефективності та енергозбереження.

Проектом передбачається також реалізація демонстраційних технічних заходів з енергоефективності з підвищення енергоефективності у бюджетних будівлях шляхом модернізації ІТП в ЗОШ № 10, ЗОШ № 15 та ДНЗ №19 м. Сєвєродонецьк.

Ольга Каширіна, начальник відділу освіти Сєвєродонецької міської ради розповіла про досвід роботи з міжнародними організаціями в сфері енергоефективності та подякувала заступнику директора проекту GIZ «Енергоефективність в громадах»  Імі Хреновій - Шимкіній за важливу підтримку Сєвєродонецьких закладів освіти в сфері енергоефективності та енергозбереження. «Ми пишаємося можливістю співпрацювати із такими поважними міжнародними проектами», - висловила виступаюча.

По завершенню заходу відбулася прес-конференція спікерів за участі ЗМІ та журналістів Луганщини.