Сєвєродонецьк відзначив 3-ю річницю визволення від незаконних збройних формувань

27-07-2017

Дружня, навіть родинна атмосфера, безліч яскравих, переважно жовто-блакитних прапорів, заливистий сміх дітей, а головне – мир та спокій. 22 липня Сєвєродонецьк відзначив третю річницю визволення від незаконних збройних формувань.

Під час окупації сепаратистів тут не було місця нормальному життю та спокою, вільному вираженню поглядів і думок. Інакомислення жорстоко каралося, в місті панував бандитизм та беззаконня. Воно було скуте страхом, тривогою невідомого, невизначеністю, невпевненістю в завтрашньому дні. 22 липня 2014 року після кількох місяців окупації Сєвєродонецьк був нарешті звільнений: українські військові принесли місту очікуваний мир. На звільненні міста українські бійці не зупинилися – рушили виганяти брудний ворожий чобіт з української території. В тих та інших боях за свободу та незалежність нашої краї­ни загинули тисячі бійців.

Третю річницю звільнення Сєвєродонецька від незаконних збройних формувань розпочали саме з вшанування загиблих військових. У цей день містяни на чолі із радником міського голови Сергієм Самарським та міським військовим комісаром Олегом Чехутою відвідали і поклали квіти до меморіальних дошок полеглим бійцям Юрію Гуртяку, Миколі Литовці та до могил Артема Шинковенка, Олександра Пульного, Петра Журавльова, Миколи Литовки. Була проведена поминальна панахида за загиблими і померлими бійцями. В цій війні Сєвєродонецьк втратив шістьох героїв, які стали на захист своєї країни.

Ще один боєць-сєвєродончанин, окрім п’ятьох вищезазначених, Віталій Ключко похований в селищі Тошківка. Згадували бійців і під час урочистої частини святкування визволення міста від сепаратистів, і вечором на площі Миру. Вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятника одному з командувачів операцією з визволення Сєвєродо­нецька, загиблому від ворожої кулі під час звільнення Лисичанська генерал-майору Олександру Радієвському.

«Ми маємо пам’ятати, якою ціною дістався мир у Сєвєродонецьку, – звернувся до присутніх на святі зі сцени під час офіційної частини заходу міський голова Валентин Казаков. – Маємо пишатися нашими українськими військовими, які, ризикуючи здоров’ям та життям, повернули в наше місто закон і порядок, які наразі продовжують боронити незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої країни. Дякуємо нашим воїнам-визволителям!

Якнайшвидшої перемоги, миру, здоров’я, добробуту, злагоди вам і вашим родинам». Разом з заступником голови ЛОДА Ольгою Лішик та міським військовим комісаром, полковником Олегом Чехутою за сумлінне виконання службового обов’язку, вірність військовій присязі, проявлені мужність і героїзм під час проведення антитерористичної операції в Луганській області, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху і громадянського суспільства й з нагоди 3-ї річниці визволення міста Сєвєродонецька від незаконних збройних формувань та Дня миро­творця мер нагородив грамотами виконавчого комітету військових, поліцейських, волонтерів та громадських діячів.

У рамках заходу на площі пройшла виставка декоративно-прикладного мистецтва, проводилися конкурси та ігри, а також усіх бажаючих безкоштовно частували польовою кашею.
По завершенні офіційної частини розпочалася концертно-розважальна програма для учасників заходу.

З третьою річницею звільнення Сєвєродонецька від незаконних збройних формувань своїми виступами вітали міські творчі колективи та рок-гурти Луганщини.

Владислав СТАРИЦЬКИЙ