Ще 20 міських цільових програм на 2019 рік затверджено на сесії

24-01-2019

20 міських цільових програм на 2019 рік затвердили депутати міської ради 22 січня. Більшість з них стосувалась благоустрою та житлового господарства міста. Це програми капітального ремонту житлового фонду м. Сєвєродонецька, утримання кладовищ м. Сєвєродонецька та прилеглих селищ; капітального ремонту каналізаційних колекторів господарсько-побутових стоків; утримання поточного ремонту доріг, внутрішньо квартальних проїздів та вулиць; поводження з побутовими відходами; реконструкція системи теплопостачання 52-го мікрорайону та мікрорайону МЖК «Мрія»; утримання, поточного ремонту та реконструкції системи зливової каналізації; світлофори м. Сєвєродонецька; ліфти м. Сєвєродонецька; відновлення, реконструкції та будівництва мереж зовнішнього освітлення м. Сєвєродонецька та прилеглих селищ та інші.

Актуальність прийняття програми поводження з безпритульними тваринами та регулювання їх чисельності на 2019 рік зумовлена проблемою скупчення бродячих собак у місті. За словами секретаря міської ради, в.о. міського голови Вячеслава Ткачука, у найкоротші строки буде укладено договір з «Зооконтролем» на стерилізацію бездомних тварин, адже на сьогодні за відсутності притулку це поки найдоступніший спосіб.

«Дійсно проблема гостра. Робота ця непроста, делікатна і вимагає чималих коштів. На мою думку, у запропонованому проекті програми закладена дуже маленька сума - близько 200 000 гривен, тобто це ніяк не вирішить проблему. Я вважаю, що програму необхідно допрацювати. Прийняти її сьогодні все одно потрібно, тому що це дозволить вжити термінових заходів. І нарешті повернуться до будівництва притулку для бездомних тварин. Нагадую, що депутатами попередньої каденції було прийнято рішення про будівництво такого притулку: виділена земля і оплачений проект.  І потім одноосібним рішенням мера В. Казакова ця ділянка була передана без узгодження сесії обласним кінологам. Наше завдання на найближчий час - це повернути цю ділянку в місто і розпочати будівництво притулку», - зазначив у своєму коментарі до проекту Ігор Бутков.

Одне з найгостріших питань для нашого міста - покращення екологічного і естетичного стану озер Паркове та Чисте, наголосив під час розгляду проекту програми «Утримання озер м. Сєвєродонецька» депутат міської ради Ігор Бутков:

«За останні два роки ми фактично втратили озеро Чисте, яке майже повністю висохло, а озеро Паркове ми почали втрачати ще раніше. Програма повинна передбачати ще додаткові заходи, оскільки заходи, які зараз здійснюються УЖКГ, не приводять до відновлення озер до прийнятного рівня, а здатні лише підтримувати рівень, коли озера вже наповнені. Є спосіб – купувати воду у ТАУН СЕРВІСУ. А тариф на сьогодні близько 8 гривень за куб. Якщо ми за такою ціною будемо наповнювати озера, у нас, можливо, озера й будуть, але більше грошей не залишиться ні на що. Тому потрібно шукати інші варіанти. Як мінімум у цьому році будуть додаткові свердловини - це може бути водовід з Борової (для наповнення Паркового озера). Для Чистого озера варіант відремонтувати трубу, як було минулого року, виявився повністю безперспективним: ми залатали дірки - рвало поруч, ми йшли далі, відкопували - рвало знову, і так все літо пройшло. Тому вважаю, що потрібні термінові заходи, які дозволять забезпечити надійним способом необхідний рівень води у цих озерах».

Серед інших програм затверджено й комплексну міську цільову програму «Турбота» на 2019 рік, яка спрямована на посилення соціального захисту окремих категорій громадян м. Сєвєродонецька.