Депутати збільшили розмір кошторисної заробітної плати будівельникам, які виконують роботи з залученням бюджетних коштів, майже до 15 тис. грн.

24-01-2019

З цією пропозицією виступив депутат міської ради Ігор Бутков. До цього у проекті рішення було зазначено встановити розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення та поточного ремонту) об’єктів, що споруджуються із  залученням коштів бюджету міста, коштів підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності міста - 9618,00 грн. відповідно до розрахунку.

Він зауважив, що оцінку оплати праці кваліфікованого будівельника необхідно збільшити до 14 900 грн.

«Сьогодні ми встановлюємо цифру, яка визначається як максимальна у кошторисі на виконання робіт, які здійснює міська рада. Є два шляхи визначення розміру. Статистика бере занижені суми, розраховує за своїми критеріями та рекомендує рекомендує цю ж суму з урахуванням інфляції прийняти трохи більшу на наступний рік. На даний момент вони пропонують цифри - 9618 гривень за оцінку оплати праці кваліфікованого будівельника. На сьогодні рівень оплат у цьому секторі кваліфікованих будівельників близько 20 тисяч гривень. Це люди отримують на руки. При цьому багато хто виїжджає з нашого міста через малі обсяги таких робіт, і отримують в Києві 30 тисяч гривень, у Польщі приблизно також. Наші колеги у Львові розглядали це питання і прийняли цифру 14 900 гривень. Я вважаю, що ми можемо скористатися львівським досвідом, і підтримати цю цифру».

Секретар міської ради, в.о. міського голови Вячеслав Ткачук підтримав пропозицію Ігоря Буткова та зауважив: «За роботу, яку виконують будівельники, вони отримують заробітну плату без податків. Їм потрібно вийти з тіні, а нам створити умови, при яких будівельник міста повинен заробляти свої 15 000 гривень і платити податки. Ми прийняли правильне рішення – треба відроджувати престижність цієї професії».