Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 27.07.2023

27-07-2023

У Рубіжному люди за власний рахунок бурять свердловини аби бути з водою, по місту не йде жодного автобусу та працює лише одна «швидка», бої точилися біля Новоселівського та Діброви.

«Із двох боків атакували росіяни на нашій ділянці фронту, але українські військові втримали позиції. Ворог не досяг успіху ані південніше Новоселівського, ані поблизу Діброви, – підкреслив начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор. – У противника практично безліміт артилерійських снарядів, використовує він їх уздовж усієї лінії бойового зіткнення. Зазнають руйнувань й села – про Невське та Білогорівку ми говоримо щодня».

Днями до моргу в Первомайську доставлені тіла 109 окупантів. У місцевій лікарні намагаються оговтатися від поранень ще 730 загарбників. Персонал не встигає надавати допомогу через перевантаженість медичного закладу, а також через нестачу знеболюючих препаратів.

В окупованому Рубіжному життя зупинилося. За понад рік окупації відновлення так і не розпочалося.

Щоб забезпечити себе водою, місцеві жителі за власний рахунок бурять у дворах та кварталах свердловини, бо в більшості районів централізоване водопостачання відсутнє.

Відновлювати систему місцеві колаборанти навіть не обіцяють. Як і пошкоджені будинки, які більш ніж за рік ще й руйнуються через негоду.

Значні проблеми з громадським транспортом. Точніше, можна сміливо казати про його відсутність. Попри значну протяжність населеного пункту, пересуватися ним можна виключно на таксі. Або сподіватися на вільне місце в автобусі, що курсує між Кремінною та Сєвєродонецьком.

Критична ситуація в місті й у медицині. Не кажучи вже про невідкладну допомогу. Раніше повідомлялося, що в Сєвєродонецьку є два автомобілі «швидкої». У Рубіжному – один. Як і повсюди, зробити виклик лікарів неможливо через відсутність мобільного зв’язку.

]]>https://www.facebook.com/odalug/posts/pfbid0wn7bhiKcSnHFnjiz8rKd7jFf3J6b...]]>