Презентація проекту смарт-зупинок міського громадського транспорту

15-03-2019

15 березня під головуванням в.о. міського голови Вячеслава Ткачука та за участі першого заступника міського голови Олега Кузьмінова, працівників Сєвєродонецької міської ради, фахівців відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в Луганській області у залі засідань міськради відбулась презентація проекту смарт-зупинок міського громадського транспорту. Презентація розроблена за  підтримки та фінансування Міністерства закордонних справ Японії, у межах програми Кусаноне.

В.о. міського голови Вячеслав Ткачук зазначив, що у цьому році Сєвєродонецьк святкує своє 85-ти річчя і проект смарт-зупинок міського громадського транспорту дуже актуальний, цікавий та корисний для реалізації в переддень ювілею.

Презентацію представили працівники Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Луганської обласної державної адміністрації Вікторія Тютюнник та Євген Сахонь.

Мета проекту: підвищення привабливості міста, залучення закордонних інвестицій та впровадження позитивного прикладу використання сучасних технологій в різних сферах життєдіяльності міста для створення привабливого та сучасного образу Сєвєродонецька. Також цілями даного проекту є вирішення проблем: незадовільного стану зупинок міського транспорту, залучення громадськості до обговорення проблем розвитку міста, низький рівень використання в місті альтернативних джерел енергетики з одночасним зростанням вартості енергоносіїв, привернення уваги потенційних туристів до цікавих місць Сєвєродонецька та регіону, розширення можливостей для мешканців міста щодо доступу до інформації про діяльність органів влади міста.

Основні завдання, які вирішуються з впровадженням даного проекту є створення позитивного прикладу «технологічного острівця» із використанням новітніх технологій; розповсюдження досвіду щодо альтернативних джерел енергетики; підвищення рівня безпеки життя громадян в місті шляхом підключення зупинок до програми «Безпечне місто»; підвищення рівня соціальної згуртованості мешканців міста Сєвєродонецьк щодо інформування та обговорення рішень органів влади міста; підвищення рівня інформованості населення щодо розвитку економічного та туристичного потенціалу регіону, залучення молоді до життя міста та області.

За результатами обговорення місцями встановлення смарт-зупинок запропоновано зупинки громадського транспорту «Автовокзал» по проспекту Хіміків, біля торгівельного центру «Мир» по проспекту Гвардійський та біля міського Палацу культури по проспекту Хіміків.

У даному проекті смарт-зупинок передбачається встановлення: сонячних панелей та обладнання для використання і зберігання енергії, wifi-роутерів та пристрїв для заряджання мобільних телефонів, GSM кнопка виклику поліції, інформаційна LCD-панель.

Наданий проект викликав жвавий інтерес присутніх. Спікерам презентації було задано низку питань. Прийнято рішення про підписання гарантійного листа для подальшої реалізації даного проекту.