28-09-2018

Представники міської влади зустрілись з представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) і Української фундації громадського здоров’я. Відбулась робоча зустріч з питань надання послуг фахівцями мобільних бригад соціально-психологічної допомоги та розгляду питання подальшої стійкості їх роботи за підтримки місцевих органів влади 28 вересня.

У заході також взяли участь представники правоохоронних органів, освітяни, медики, представники Управління соцзахисту населення, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Служби у справах дітей міськради.

Олена Єсипенко від Української фундації громадського здоров’я познайомила присутніх з метою та завданнями зустрічі. Розповіла також про результати оцінки потреб та потенціалу державних і недержавних організацій та установ, що надають послуги з питань протидії насильству за ознакою статі та домашньому насильству (у тому числі й насильству стосовно дітей).

Заступник міського голови Інна Фесенко зазначила, що у Сєвєродонецьку цими питаннями опікуються Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Служба у справах дітей міськради, працює при міськраді відповідна Координаційна рада.

«Є Постанова Кабміну № 655 від 22.08.2018 року, якою на органи місцевого самоврядування покладено завдання створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства за ознакою статі. У притулку мають бути створені безпечні умови для цілодобового перебування постраждалих, соціально-побутові умови (продукти харчування, санітарно-гігієнічні умови, м’який інвентар)», - наголосила Інна Фесенко.

Керівник мобільної бригади Наталія Шовкун розповіла про діяльність бригади у громаді, зазначивши актуальність її створення, шляхи співпраці та навела статистику щодо кількості виїздів бригади, хто найчастіше потерпає від домашнього насильства або насильства за ознаками статі.

Присутні обговорили шляхи створення мобільної бригади через існуючі профільні служби міської ради та можливість співфінансування через Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Українську фундацію громадського здоров’я.

Було також презентовано «Новітні законодавчі механізми екстреного реагування на випадки насильства».

Після перерви на присутніх чекала робота у малих групах «Розробка перспективного плану переходу послуги «мобільна бригада соціально-психологічної допомоги та місцеве фінансування» та презентація напрацювань.

Узагальнюючи робочу зустріч, заступник міського голови Інна Фесенко підкреслила: «Місто потребує такої мобільної бригади, і ми докладемо зусилля для вибору одного з варіантів. Намітимо зустріч з більш детального обговорення забезпечення послуги «мобільна бригада соціально-психологічної допомоги та місцеве фінансування».

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю