Несанкціонована торгівля продуктами харчування – загроза життю та здоров’ю  споживача!

10-12-2018

Шановні споживачі, увага! Сєвєродонецька міська рада попереджає, що торгівля, яка відбувається на щотижневому ярмарку з реалізації сільгосппродукції за адресою: вул. Маяковського, р-н буд. 28, є несанкціонованою.   Рішенням виконкому Сєвєродонецької міської ради № 2 від 06.01.2016 р.,  пунктом  3 протоколу засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії  від 26.11.2018 р. за № 5  реалізація продукції тваринного та рослинного походження за адресою: вул. Маяковського, 28 (р-н Льодового палацу спорту) заборонено. Місцем проведення щотижневого ярмарку визначено територію ринку «Універсальний», за адресою: вул. Науки, 22 (адміністрація ринку готова виділити соціальні місця для незахищених верств населення).

Територія, на якій розмістився ярмарок не передбачена для торгівлі, а саме:

- відсутня ветеринарна лабораторія;

- відсутні умови для розділу і продажу  м’яса;

- відсутня проточна вода і каналізація для миття рук  та інвентарю, тобто порушуються санітарні норми та правила;

- порушуються  правила продажу молока та молочної продукції;

- відсутні контрольні ваги та інше.

У зв’язку із наведеним, при виникненні  скарг від споживачів на обважування та якість товару скарги не можуть бути розглянуті у відповідності до норм чинного законодавства. Споживачі, при купівлі продовольчого товару у місцях несанкціонованої торгівлі ви самі себе наражаєте на небезпеку!

В м. Сєвєродонецьку працює 2 продовольчих ринки (ринок «Злагода», ринок «Успіх») та 2 змішаних ринки (Центральний ринок, ринок «Універсальний»). І для торгуючих і для споживачів там створено належні умови (контрольні ваги, ветеринарно-санітарні лабораторії та інше). Навіщо ж наражати себе та членів своєї родини на небезпеку?

Попереджаємо суб’єктів господарювання та громадян, які здійснюють торгівлю у невстановлених місцях, що їх дії караються Кодексом України про адміністративні правопорушення!

Відділ торгівлі та з захисту прав споживачів