Набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами"

02-08-2023

13 липня 2023 року Верховна Рада України прийняла ]]>Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами»]]> (законопроект за реєстр. №9271).

Своїм рішенням парламент надав можливість вагітній жінці на власний розсуд та з урахуванням медичних показань визначати дату початку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Закон передбачає, що дні відпустки, передбачені законодавством до пологів, можуть бути перенесені та використані жінкою частково або повністю після пологів (починаючи з визначеного нею дня). Загальна тривалість відпустки не може перевищувати сумарно 126 календарних днів або 140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів.

Таким чином українська жінка, вагітність якої протікає без ускладнень, може працювати та професійно розвиватися до дня пологів та отримати більше часу для відновлення після народження немовля.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Його опубліковано в "Голосі України" від 28.07.2023. Тож норми Закону діють з 29 липня.

]]>https://www.rada.gov.ua/news/razom/238921.html]]>