Чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, з питань легалізації зайнятості та оплати праці населення

02-08-2023

Відбулось чергове засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, з питань легалізації зайнятості та оплати праці населення Сєвєродонецької міської  військової адміністрації в режимі онлайн конференції. Присутні на комісії були керівники структурних підрозділів Сєвєродонецької МВА, представники управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Луганській області, фінансово-економічного управління ГУ ПФУ в Луганській області, управління інспекційної діяльності у Луганській області Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці, а також були запрошені керівники підприємств-боржників КП «Житлосервіс «СВІТАНОК», КП «Сєвєродонецькводоканал», КП «СТрУ». Провела засідання перший заступник начальника Сєвєродонецької МВА Тетяна Верховська.

На засіданні комісії обговорювали стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах (установах, організаціях) всіх форм власності, шляхи та обсяги її погашення протягом 2023 року, своєчасність та коректність надання інформації підприємствами-боржниками.

Про стан релокації суб’єктів господарської діяльності з окупованих територій Сєвєродонецької міської територіальної громади на підконтрольні території України та про вжиті заходи щодо сприяння відновлення їх економічної діяльності присутніх проінформував начальник управління економічного розвитку  Сергій Карпеченко. За його словами, на сьогоднішній день наявна інформація, яка була надана Головним управлінням статистики у Луганській області, щодо змін юридичних адрес підприємств в кількості 197 суб’єктів. В більшості, підприємства перереєструвались в західні та центральні райони України; змінивши юридичну адресу, вони сплачують податки та збори до бюджетів громад за місцями нової реєстрації. Підприємства, які релокувались без зміни юридичної адреси, не надали свої актуальні дані до Сєвєродонецької МВА. В свою чергу на офіційному сайті Сєвєродонецької МВА було розміщено оголошення про збір відомостей щодо суб’єктів господарювання - для подальшого надання їм організаційної і правової допомоги та вирішення актуальних питань. Начальник управління економічного розвитку також зазначив, що на сьогоднішній день Державою вживаються заходи щодо підтримки таких підприємств, які виїхали та змінили своє місцезнаходження: надається допомога в пільговому кредитуванні суб’єктів господарювання, ведеться державний аграрний реєстр сільгоспвиробництва, де передбачена можливість надання допомоги шляхом постачання безкоштовних добрив, насіннєвого матеріалу, а також програм кредитування для підтримки сільськогосподарської діяльності.

За інформацією Управління економічного розвитку СМВА